Новини
05.03.2007 Едуард Гурвіц назвав винним у „одеських подіях” 1998 року Леоніда Кучму


Коментуючи скасування Указу Леоніда Кучми, який тоді практично ліквідував в Одесі інститут місцевого самоврядування, Одеський міський голова Едуард Гурвіц відзначив, що повернення до минулого завжди складне, а іноді навіть неможливе. Тим не менше, для відновлення законності і справедливості жодні перешкоди не можуть бути великими.
За словами Едуарда Гурвіца, скасований Указ авторства Леоніда Кучми, який був антиконституційним і протирічив законам України. Цим Указом в Одесі практично було запроваджено надзвичайний стан.  Жодного правового грунту у Кучми для цього не було. Були лише особисті амбіції і бажання прибрати місто до рук. Інструментом для реалізації цих амбіцій був обраний Руслан Боделан. Для досягнення цих цілей не жаліли нічого, в тому числі і життя людей. Ми добре пам”ятаємо, при яких обставинах загинули Ігор Свобода і Сергій Варламов, стріляли в Леоніда Капелюшного, робили замах на цілий склад міськвиконкому. Дотепер за це ніхто не відповів”.
Едуард Гурвіц вважає винним у одеських подіях 1998 року особисто Леоніда Кучму, до якого, за його ж словами, „давно не має жодних особистих рахунків”. „Але безвідповідальність тягне за собою нові порушення законності  і Конституції, а повторитися те, що відбувалося в Одесі у 1998 році не повинно ніколи. Ось чаму так важливо, що 5 березня оприлюднений Указ, у якому написано: скасувати Указ Президента від 26 травня 1998 року №511, як такий що протирічить Конституції і Законам України.
Крім цього, вже скасованим є рішення Кіровоградського обласного суду, яке також було не правовим і політично мотивованим. Нехай і майже через дев”ять років, але факт відновлення  історичної  справедливості для нашої команди і одеситів, чиї права були порушені, має величезне моральне значення”, підсумував Одеський міський голова Едуард Гурвіц.
Указ Президента Ющенка коментують і представники різних політичних сил.
Народний депутат України Володимир Курінний (Блок Юлії Тимошенко) назвав нинішній Указ „політично важливим”.

„Він був неконституційним і свідчив про повний правовий нігілізм, нехтування законодавства колишнім Президентом Кучмою. Тут Президент Ющенко виправив справжню нісенітницю, яка фактично зруйнувала місцеве самоврядування в Одесі”, сказав Володимир Курінний.
Позитивно поставився до скасування Указу Леоніда Кучми і лідер обласної організації Християнсько Демократичного Союзу, депутат Одеської міськради Анатолій Пустовітенко. На його думку, дії нинішнього Президента є ще одним кроком, який унеможливить повторення подій в Одесі дев”ятирічної давнини. 

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X