Новини
09.03.2007 В Одесі вшанували Тараса Шевченка


Ранком 9 березня сотні одеситів зібралися біля пам”ятника Тарасові Шевченку. Вони спільно вшанували 193 річницю від дня народження Кобзаря.

Цього дня, за участю першого заступника Одеського міського голови Анатолія Ворохаєва, заступника Одеського міського голови Тетяни Федірко, Голови облради Миколи Скорика, до пам”ятника покладені квіти шани.

В урочистостях, на запрошення управління внутрішньої політики, брали участь і представники різних християнських конфесій (Українська Автокефальна православна Церква, Російська Православна Церква за кордоном, Об”єднана українська методистська церква).

Біля пам”ятника лунали вірші геніального поета, співали українські пісні.

З нагоди річниці від дня народження Кобзаря в Одесі відкриті чимало цікавих виставок.

Серед них експозиція „Одещина Шевченкові”, яка представлена до уваги глядачів у приміщенні товариства „Просвіта” (вул..Пушкінська, 19). Автор експозиції Тарас Максим”юк спробував показати одеситам, яку роль відіграла Одеса у житті Шевченка і як, після його смерті, одесити вшановували пам”ять цього великого сина України.
Ім”я Шевченка в Одесі вперше згадали у 1843 році. Тоді газета „Одеський вісник” надрукувала оголошення про те, що у книгарні на Дерибасівській у продажі є книжки Шевченка. Потім, коли у 1847 році Шевченка заарештували і він опинився у засланні – листи допомоги, книжки, папір для малюванні від поміщика, художника аматора Андрія Лизогуба надходили саме з Одеси.

„Відомо, що повертаючись із заслання Тарас Шевченко писав своєму знайомому, що якщо йому не дозволять жити у Санкт Петербурзі він хоче жити у Києві, Одесі, або за кордоном”, розповідає Тарас Максим”юк.

За його словами, у 1986 році саме в Одесі створений перший музичний твір присвячений пам”яті Шевченка. В Одесі вийшов у світ і перший український фільм присвячений Кобзарю (у 1924 році).

Тарас Максим”юк переконаний, що Одеса відіграла надзвичайну роль у вшануванні пам”яті про поета. „Той факт, що сьогодні на одній вулиці в Одесі перебувають музей Пушкіна і експозиція присвячена Шевченку – дуже символічно”, переконаний автор експозиції „Одещина Шевченкові”.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X