Новини
21.03.2007 В Одесі з”явилися тепер і антиукраїнські надписи...


Акція „Я говорю по русски”, яка тривала в Одесі протягом тижня і ініційована організацією „Єдіноє отєчєство”, на своєму фінальному акорді перетворилася на жорстке протистояння. На пікет прихильників надання російській мові особливого статусу пікету противники цих намірів провели альтернативну акцію. Їх підтримали і представники національно-культурних товариств міста.
21 березня на Думській площі міста, біля приміщення мерії, де проходили дві протилежні за своєю спрямованістю акції, з”явилися не лише прапори з надписами „Я говорю по русски”. На протилежному боці площі майоріли і прапори, які свідчили про бажання розмовляти українською, молдовською, чеською, грузинською, белоруською, словацькою та мовами інших національних меншин в Одесі.
До представників національно-культурних товариств приєдналися активісти місцевих організацій Партії Реформи і Порядок, об”єднання „Свобода”, Української Народної Партії, Конгресу українських націоналістів, Блоку Юлії Тимошенко та інших.
Член правління обласного відділення товариства „Просвіта” Валерій Федоренко повідомив, що вийти на Думську площу його змусило бажання захистити в Одесі статус української мови.
„Складається враження, в Одесі всі на 100 відсотків  підтримують їхні ідеї. Але, це не так. І ми вийшли сказати, що маємо іншу позицію”, сказав Валерій Федоренко.

Про свій протест з приводу спроб змінити статус російської мови в Одесі заявили і представники різних національно – культурних товариств.
Говорить представник грузинського товариства
„Ми хочемо щоби в Одесі далі усі національності жили в мирі і розвивалися на рівних. Дотепер ніхто у цьому місті не втратив свою мову чи традиції. При великій повазі до усіх націй і мов не слід робити привілеї для однієї окремої. Державна мова, зрозуміло, українська. Усі інші  мови мають бути рівними”.

Учасники альтернативної акції заявили про свою стурбованість прагненнями певних політичних сил спекулювати на мовній проблемі. Вони висловили здивування, що 21 березня акцію „Єдиного отєчєства” відкрито підтримали вже і місцеві організації Партія регіонів, блок „Не ТАК”.
Підстави для занепокоєння є. Минулої ночі на парканах багатьох міських вулиць з”явилися надписи „Я говорю по русски. Кто на „мовє” – геть”. Представники „Єдиного отєчєства” відверто демонстрували агресивність до прихильників альтернативної акції на Думській площі. Пошматувавши кілька гасел вони вдавалися до образ та провокування бійок. Кілька разів довелося втручатися працівникам правоохоронних органів.
Лідер „Єдиного отєчєства” Валерій Кауров заявив, що проект рішення про надання регіонального статусу російській мові в Одесі знов запропонують розглянути на сесії міськради 5 квітня.   

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X