Новини
29.03.2007 В Одесі відбудуться дві конференції Ради Європи


Одеський міський голова Едуард Гурвіц, перебуваючи у Страсбурзі, взяв участь у спільній весняній сесії Палат місцевих влад і регіонів, комітету з питань соціальної рівності та політичної групи незалежних і ліберальних демократів.
„Обговорені теми достатньо серйозні. Це питання зростання бідності серед міського населення, доступу до публічних місць і місць відпочинку для інвалідів, проблема дитячої безпритульності та насильства у сім‘ї. Після достатньо плідного обговорення членами Конгресу Ради Європи було ухвалено чимало корисних пропозицій”, - повідомив Едуард Гурвіц.
Надзвичайно важливим у Страсбурзі було і обговорення теми проведення міжнародних конференцій Ради Європи з питань транскордонної співпраці у басейні Чорного моря.
Наступні такі конференції буде проведено в Одесі. Їхні учасники, як передбачається, мають оголосити про створення нового єврорегіону міст чорноморського регіону. До організаційної роботи, окрім Одеси, залучено фахівців з міст Констанція (Румунія) та Самсун (Туреччина).
Перебуваючи у Страсбурзі, Едуард Гурвіц провів зустрічі з виконавчим директором Конгресу Ради Європи Ульріхом Боннером, Президентом Палати регіонів Ягузом Мілдоном, Секретарем Палати регіонів Ради Європи Жаком Полем Шаве та іншими відповідальними особами.
У переговорах з посадовцями Ради Європи з української сторони також брали участь керівник секретаріату української делегації у Раді Європи Андрій Гук, виконавчий директор Асоціації регіонального розвитку Наталія Щербак.
Ухвалено рішення провести в Одесі молодіжний Форум „Молодь Європейських Прикордонних Регіонів” (23 – 24 червня 2007 року) та міжнародну конференцію з питань транскордонної співпраці (25 – 26 червня). Планується, що серед учасників цих Форумів будуть повноважні представники Ради Європи, делегація України у Конгресі Ради Європи, комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва і регіональної політики, Комітет Верховної Ради з питань європейської інтеграції, Фонд сприяння місцевому самоврядуванні (Україна). На конференцію в Одесі буде запрошено керівників органів місцевого самоврядування країн членів Ради Європи, представників єврорегіонів, представників європейських і національних асоціацій органів місцевого самоврядування, членів парламентів кількох країн, експертів.
„Питання європейської інтеграції є одним з пріоритетних у державній політиці України. Транскордонна співпраця відіграє тут вагому роль, адже прикордонні регіони здатні спільно діяти у галузях економіки, культури, освіти, політики. Ми знаємо про плідну діяльність таких об‘єднань, як ОЧЕС та ГУАМ. Тепер створено серйозні передумови для інтеграції причорноморських регіонів. Конгрес місцевих і регіональних влад Європи погодився із необхідністю створення нового єврорегіону у басейні Чорного моря. Це надзвичайно важливе рішення. Подібний єврорегіон, створений в басейні Адріатичного моря, зробив значний поштовх у економічній співпраці міст регіону”, - наголосив Одеський міський голова.

Едуард Гурвіц переконаний, що для Одеси проведення конференцій Ради Європи матиме важливі соціально-економічні наслідки.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X