Новини
06.04.2007 Одеська міськрада схвалила кілька цільових програм.


Сесія міськради проведена 5 квітня була як ніколи плідною на схвалення важливих для розвитку міста програм.

Одна з них – це програма збереження історичної забудови Одеси  на 2007 рік.
Як стало відомо, за кількістю будівель – пам”яток історичного центру Одеси понад 70 відсотків це житлові будинки. Понад 400 будівель – пам”яток знаходяться у незадовільному технічному (ветхому та аварійному) стані, поточний та капітальний ремонт  яких, при мінімальних витратах потребує приблизно 360 мільйонів гривень.

Програму планується виконати у два етапи.

Її реалізація  дозволить удосконалити систему
охорони об”єктів культурної спадщини та продовжити їх інвентаризацію, сприятиме впровадженню інноваційних науковоємких технологій реставрації об”єктів культурної спадщини.

Схвалена цього ж дня міська програма реалізації  завдань державної молодіжної та сімейної політики на 2007 рік не передбачає дублювання  завдань вже існуючих галузевих програм. Вона, серед іншого, передбачає реалізацію комплексу  інформаційно-освітніх заходів спрямованих на опанування одеськими сім”ями та молоддю сучасними соціальними технологіями, залучення громадськості до реалізації завдань муніципальної політики стосовно сімей.

В Одесі цього року планується сформувати десять громадських загонів для допомоги органам екологічного контролю, поширити мережу дитячих підліткових клубів, сприяти запровадженню на рівні найпотужніших у місті торгівельних мереж спеціалізованих соціальних програм „Сімейний кошик”, „Багатодітна сім”я”, „Потреби немовляти”, „Молода сім”я”, які б передбачали еластичну систему знижок, преференцій для певних соціальних груп покупців, запровадження проекту „Студентський автобус” спрямованого на цільове обслуговування студентської (учнівської) молоді, соціально-вразливих категорій до місця навчання  та у зворотньому напрямку. Планується і запровадити для багатодітних сімей системи пільг на проїзд у міському електро та автотранспорті.

Ще одна схвалена депутатами Програма присвячена підтримці малого підприємництва на 2007 та 2008 роки. В Одесі буде проведений щорічний конкурс „Кращий підприємець року”, цикл телевізійних передач з актуальних для підприємництва питань. Програма передбачає сприяння ринку бізнес-послуг, які надаються у сфері підприємництва організаціями, підприємствами, які набули певного досвіду  у організації власного бізнесу, проведення моніторингових і соціологічних досліджень, забезпечення участі підприємств малого бізнесу у проведенні виставок, конференцій, форумів, „круглих столів” за участю представників органів місцевої влади, залучення підприємців до участі у торгах (тендерах) з закупівлі товарів, виконанню робіт та наданню послуг для потреб міста за державні кошти.

Чимало важливих планів включено до Програми соціально-економічного розвитку на 2007 рік.

Внесені важливі зміни і до Програми материнства і дитинства на 2006-2010 роки.

Депутати підтримали ідею будівництва у приморській зоні, в районі вулиці Французький Бульвар, міського Будинку прийомів. Тим часом, вони відхилили і відправили на доопрацювання проекти рішень які стосуються забудови і впорядкування приморських схилів. Міський голова Едуард Гурвіц пояснив протиріччя на цю тему тим, що управління архітектури на нинішній час не здатне ефективно розповісти одеситам що передбачається зробити.
„Я вважаю, що схили у їхньому первозданному вигляді зберігати не слід. У нас немає загальноміської набережної, дотепер цілком  безсистемно забудовувалася приморська зона. Ми маємо звільнити приморську зону від промислових підприємств для створення сприятливих умов розвитку туризму в Одесі. На схилах будуть тривати дослідницькі роботи а у перспективі побудовані сучасні готелі, пансіонати для оздоровлення мешканців міста, тонельні автошляхи які не пошкодять зеленій зоні. Це коштовний проект, але його доведеться реалізувати”, сказав Едуард Гурвіц.

На сесії сформували спеціальну комісію, яка вивчить  можливі наслідки приватизації Одеського припортового заводу. Депутати переконані, що у разі аварії на цьому підприємстві оцінка економічних збитків може сягнути 200 мільярдів доларів США. Особливе занепокоєння, як стало відомо, викликають плани передачі цехів перевантаження аміаку припортового заводу «Укрхімтрансаміаку”, який „немає досвіду у цій діяльності. Це може створити передумови для реальної загрози виникнення екологічної катастрофи в Одесі”. До спеціальної комісії крім депутатів мають увійти екологи, галузеві фахівці.

Одеська міська Рада окремою ухвалою звернулася до Кабінету міністрів України з проханням допомогти фінансуванню відновлення музею морського флоту, будинок якого був напівзруйнований пожежею два роки тому. Музей повністю втратив дах і будівля може зазнати остаточної руйнації у будь який час. З міського бюджету Одеси вже виділений один мільйон гривень на відновлені роботи. Ще два мільйони планується виділити для відновлення тимчасової
крівлі і системи відводу води.
Тим часом, на повне завершення робіт необхідні, за різними підрахунками, від 25 до 40 мільйонів гривень.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X