Новини
26.04.2007 У Києві тепер є вулиця митрополита Василя Липківського

Міська рада Києва прийняла рішення про перейменування вулиці Урицького в Солом’янському районі на вулицю митрополита Василя Липківського. На сесії в четвер, 26 квітня, Київрада перейменувала вулицю на підставі рішення комісії Київської міської державної адміністрації з перейменування та пам’ятних знаків. Мета прийняття - данина поваги пам’яті відомого українського митрополита. У пояснювальній записці зазначено, що прийняте рішення не має потреби в додатковому виділенні коштів з міського або державного бюджету.

Василь Липківський (1864-1937) з 1921 по 1927 рік був митрополит Київським і всієї України УАПЦ. 27 листопада 1937 року розстріляний трійкою управління Народного комісаріату внутрішніх справ за звинуваченням в антирадянській діяльності.

Тим часом Урицький Моїсей Соломонович (1873-1918). Народився у1873, в м Черкаси. Закінчив, юридичний ф-т Киевского університету. Член РСДРП(б) у 1918 році очолив Петроградську ЧК, один з перших організаторів "червоного терору". Був убитий Л.А. Каннегісером у відповідь на страту його друга і арешти офіцерів. Смерть Урицького слугувала приводом для посилення "червоного террора".

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X