Новини
15.12.2004 Акція „Різдво разом” об’єднає студентів заходу та сходу

ЛЬВІВ — Акція “Різдво разом” відбудеться у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях із 6 по 9 січня. Галичина прийме до 10 тисяч гостей – переважно студентів і старшокласників – із Великої України. Ініціаторами проведення акції є Львівський національний університет ім. І. Франка та Український католицький університет.

Благословення на організацію такої акції дали: Патріарх Київський і всієї України Філарет (УПЦ КП), Патріарх Київський і Галицький Любомир (Гузар) (УГКЦ) та Архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор Ісіченко (УАПЦ).

„До Різдва 2005 року ми прийшли з досвідом Помаранчевої революції, завдяки якій громадяни України як на Сході, так і на Заході по-новому відчули родинну близькість одне до одного. Сьогоднішні події ставлять перед нами усіма велике завдання: утвердити єдність українського народу в багатстві його різноманітности. Студенти західних областей України вийшли з ініціативою до своїх колег із вищих навчальних закладів Півдня та Сходу відсвяткувати прихід Спасителя на землю в дусі братерської любови, в мирі молитви і за Святою Вечерею з радісною колядою”, – зазначив ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк, розповідаючи про задум акції „Різдво разом”.

„Це спільне святкування покаже, що ми – єдиний народ і не потребуємо, щоб хтось ззовні нам казав, що ми різні. Результатом акції „Різдво разом” повинно стати усвідомлення цієї єдности. Адже ті студенти, які сьогодні навчаються у ВНЗ, за якийсь час керуватимуть державою на різних рівнях, і світло цих святкувань, нашого братерства допоможе в майбутньому легше знаходити спільну мову. Ця акція дасть результат на довгі роки”, – вважає ректор ЛНУ ім І. Франка проф. Іван Вакарчук.

Програма святкувань починається 6 січня, коли сім´ї, які прийматимуть молодь з Великої України, зустрінуть своїх гостей. Тоді вони разом готуватимуться до Свят-вечора, і гості матимуть змогу навчитися готувати страви для Святої Вечері. В цей день і наступні вони всі разом братимуть участь у святкових Богослуженнях, вертепних дійствах та інших традиційних святкуваннях.

Для проведення акції створено оргкомітет, куди увійшли координатори з 18 вищих навчальних закладів.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X