Новини
28.07.2007 До Храму Воскресіння Христового Прибула святиня Почаївська ікона Божої Матері. Почаївська ікона Божої Матері має дивовижну історію. У середині XVІ століття на Волині, неподалік від Почаїва, у маєтку Орел жила православна поміщиця вдова Ганна Єрофіївна Гойська. У ту пору через Волинь проїжджав грецький митрополит Неофіт, який їздив, як і багато східних ієрархів того часу, по допомогу до щедрої православної Москви. 1559 року, проїжджаючи через маєток Гойської, він зупинився в її будинку. Гойська сердечно прийняла в себе високого гостя. На подяку за гостинність митрополит Неофіт на прощання благословив Ганну стародавньою іконою Богожої Матері з Немовлям Христом, яку привіз з собою з Константинополя.
Років тридцять простояла ікона в замковій молитовні Анни Гойської. Але поступово домашні стали помічати, що від ікони виходить якесь незвичайне світло. Слуги сповістили про це поміщицю, але вона довго не хотіла вірити розповідям, поки, нарешті, сама не побачила уві сні ікону «у великому сяйві».
Розміри ікони 30х23 см. Написано ікону темперою, древнім візантійським письмом, на липовій дошці, підбитій знизу двома дубовими шпунтами. На іконі є сім мініатюрних зображень святих на клеймах: праворуч — пророк Ілія, під ним — мученик Міна, ліворуч — первомученик Стефан, під ним — преподобний Авраамій; внизу ікони — лики трьох святих жінок: великомучениці Катерини, мучениці Параскєви і мучениці Ірини.

Понад 400 років ікона своєю чудотворною силою посилає благодать Божу, і кожному, хто звертається з щирою вірою та молитвою, надається допомога та зцілення.
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X