Новини
19.08.2007 В Храмі Воскресіння Хрестового відбулася літургія

ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДА БОГА І СПАСА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА

 

"Господи, зішлили світло Твоє і істину Твою, та мене, настав і введи мене в гору Святу твою".

Ісус Христос почав говорити учням, що йому необхідно йти до Єрусалиму, постраждати за людей, вмерти на Хресті і в третій день воскреснути.

Слова Христови сильно опечалили учнів Його. Щоб підтримати віру в учнях, коли вони побачать Його страждаючим, Ісус Христос показав їм Свою Божественну славу. Незадовго до Своїх страждань Христос взяв трьох учнів – Петра, Якова та Іоанна – і з ними піднявся на високу  гору помолитися.

Поки Спаситель молився, учні від втоми заснули. Коли ж вони проснулися, то побачили, що Христос преобразився : обличчя Його просяяло, як сонце, а одяги стали білими як сніг, і блискаючими, як світло. Пророки і Мойсей, і Ілля вели бесіду з Ним про страждання  та смерть, які Йому належало перетерпіти. Незвичайна радість наповнила при цьому серця учнів. Петро викликнув : „Господи! Добре нам тут бути ; якщо бажаєш, зробимо тут тир кущи : одну Тобі, одну Мойсею, одну Іллі”.

Вдруг світла хмара осинила їх, і вони почули із хмари голос Бога Батька : „Сей є Син Мій улюблений, в Якому Моє благословення ; Його слухайте! ”

Учні злякалися та впали на землю. Господь підійшов до них, торкнувся їх та сказав : „Встаньте та не бійтеся”. Учні встали і побачили Христа у повсякденному вигляді. Коли ж вони сходили з гори, Христос наказав нікому не розповідати про те, що бачили, поки Він не воскресне з мертвих.

Своїм Преобрженням Спаситель показав нам яка слава чекає праведників у майбутньому житі, в Царствії Небесному, і як преобразиться тоді увесь наш земний світ.

В цей день по традиції Церква встановила святкування Преображення  Господня 19 серпня. В давнину на Сході освячували виноград і колосся пшениці. В нас освячують овочі і фрукти, в першу чергу, яблука, після чого їй можна вживати в пищу. Від того у народі це свято називають яблучним Спасом.

 


дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X