Новини
19.01.2008 Хрещення Господнє

Сьогодні, 19 січнябільшість православних християн і греко-католики святкують Водохреще, або Богоявлення Господнє. Це третє свято, яке завершує цикл Різдвяних свят.

Церква розглядає Хрещення Господнє як "свято просвіти" народів, оскільки за її вченням, саме із Хрещення Ісус розпочав проповідь євангельської істини.

Свято Водохрещі також називають Йорданом (від назви ріки Йордан у Палестині, якій Іоанн Предтеча хрестив Ісуса Христа). Це народна назва християнського обряду освячення води.Свято має й іншу назву БогоявленняВона походить від того, що, згідно з біблейськими оповіданнями, під час хрещення Ісуса на нього зійшов із небес Дух Святий у вигляді голуба, і голос почувся із неба: "Це Син Мій Улюблений, що його Я вподобав!".Напередодні свята, 18 січня, прийнято дотримуватися посту. Люди сідають вечеряти, коли засяє вечірня зоря. На стіл подають пісні стравиВранці (19 січня) у церквах святять воду. Вважається, що на Йордан, з півночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні і духовні хвороби.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X