Новини
20.12.2004 У День Святого Миколая у вірних УАПЦ на Одещині було подвійне свято

  Православні віруючі 19 грудня, на Свято Миколая Чудотворця,  переповнили храм Воскресіння Христового Одеської і Балтської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви. Крім вшанування Святого Миколая прихожани та духівництво храму зустрічали єпископа Богуславського та Білгородського, Його Преосвященство Захарія, архимандрита Віктора Трохименко, протодиякона Олександра з Києва.
Владику Захарія вірні УАПЦ з Одеси зустріли щирою молитвою, хлібом-сіллю та квітами. Після цього відслужена Святкова Літургія.
  За благословінням митрополита Київського і всієї України, Блаженнійшого Мефодія – Владика Захарій передав настоятелю храму Воскресіння Христового у селі Жовтень, Біляївського району, Одеської області грамоту. Цією грамотою стверджується, що митрофорний протеієрей Володимир Клебан, за вірне служіння Святій Українській Автокефальній Православній Церкві, нагороджений правом ношення другого хреста з прикрасами.
  Проректор духовного училища військових капеланів, отець Михайло Кушнір (УАПЦ) нагороджений орденом Святого Феодосія другого ступеня.    
Семінаріста, іподиякона Олександра Ізерда Владика Захарій рукоположив у диякона.
Після Літургії єпископ Богуславський та Білгородський, Його Преосвященство Захарій звернувся до присутніх тут парафіян та численних гостей.
  «Щиро вітаю вас з тим, що Господь наш Ісус Христос дав нам можливість сьогодні молитися, причаститися Святих Своїх Дарів на  життя вічне на спасіння душі.
Сьогодні ми святкуємо день Святого Миколая Чудотворця. Його шанує не лише христианський світ, але, певною мірою, і ісламський світі. Архиєпископ Мерлікійський Миколай своїм життям настільки догодив Господу, що і сьогодні незримо може допомагати всім нам.  Чимало чудес, через молитви до Святого Миколая, бачив у своєму житті і я. Якщо це не було у вас – це ще попереду. Він не прагнув скарбів, а віддавав все, щоби служити Господу і ближньому.
  Попросимо Господа, щоби у сьогоднішній радісний день,  Він послав милість на нас грішних.
  Ми прагнемо, що Святий Миколай, Святий Архистратиг Божий Михаїл, всі Святі, молилися і послали Ангелів на нашу Україну, на нашу Одесу, щоби дав нам духовний спокій», сказав Владика Захарій.
19 грудня, у День Святого Миколая, у храмі Воскресіння Христового, відбулося нагородження вищими церковними нагородами та відзнаками Святої Української Автокефальної Православної Церкви. Зокрема, орденами Святого Різдва Христового нагороджені командир частини Збройних Сил України, полковник Олег Стуцинський, чтець Михайло Іашвілі-Шубін, раб Божий Олексій Євтушенко, майор Микола Орищук, Олег Кудренко, раба Божа Тетяна Кушнір, прес секретар Одеської і Балтської єпархії УАПЦ Ігор Столяров.
  Відзнакою – золотий тризуб Рівноапостольного Князя Володимира, серед інших, нагороджені пастор Валерій Зленський, канцлер Одеської і Симферопольської екзархії Римсько-Католицької Церкви, отець Микола, прес секретар РКЦ в Одесі Олександр Деброер, отець Олександр Смеричинський (УГКЦ), Президент міжконфесійної «Місії для моряків» Олександр Сорокін та хористи храму Воскресіння Христового у селі Жовтень, Біляївського району, Одеської області.
  Представники різних христианських конфесій, зокрема від імені єпископа Одеського і Кримського УГКЦ – Василія, єпископа Одеського і Симферопольського РКЦ Броніслава Бернацького, привітали  вірних УАПЦ зі Святом Святого Миколая і побажали Божих Благословінь.
  Президент місії «Гедеон» Валерій Зленський цього дня подарував храму Воскресіння Христового  кілька сотень Євангелій та Псалтарів, виданих українською мовою. Ці подарунки будуть поширюватися, серед віруючих та військових Збройних Сил України – безкоштовно.
  Жодна присутня у храмі Воскресіння Христового дитинка цього дня не залишилася без солодких подарунків від Святого Миколая.
Після Святої Літургії та нагороджень, була влаштована спільна трапеза. Владика Захарій спілкувався, на духовні теми, і з духівництвом різних христианських  церков. Під час завершального обговорення, серед інших, і теми виборів Президента України 26 грудня – всі присутні прийшли до єдиної думки, що повторне голосування другого туру виборів Президента України має бути демократичним і чесним.  Церква не втручатиметься у агітацію, але продовжить молитви за чесні вибори.    

Ігор Столяров
Одеса

Фоторепортаж

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X