Новини
24.02.2015 Сповіщає, що 24 лютого близько 19 години після важкої та виснажливої хвороби спочив у Господі Блаженніший МЕФОДІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ.

Сумуємо з приводу смерті Блаженнійшого Митрополита Української Автокефальної Православної Церкви Київського та всієї України МЕФОДІЯ (Кудрякова)

Вічна пам'ять спочилому!

Парафіяни храму Воскресіння Христового
смт. Хлібодарське, Біляївського р-ну, Одеської обл.

25 лютого
із 14.00 – початок заупокійних богослужінь в Андріївській церкві в Києві (Андріївський узвіз 23). Андріївська церква буде відкрита до ранку, і вірні УАПЦ матимуть можливість попрощатись із тілом спочилого протягом всієї ночі.

26 лютого

- о 8.00 – Божественна Літургія за участі єпископа Української Автокефальної Православної Церкви, після якої буде відспівування спочилого Предстоятеля;

- о 19.00 – зустріч тіла Блаженнішого Владики в церкві Різдва Христового в Тернополі (вул. Руська, 22). Церква буде відкрита всю ніч.

27 лютого о 9.00 – Божественна Літургія і похорон.

Блаженніший Митрополит МЕФОДІЙ (в миру Валерій Андрійович Кудряков) народився 11 березня в місті Копичинці, Гусятинського району Тернопільської області.

Духовну освіту здобув у Московських духовних школах – Московській Духовній Семінарії та Академії, які на той час були одним з найкращих богословських навчальних центрів у православному світі.

Після ієрейської хіротонії 1981 р. з обітницею безшлюбності (целібату) – ієрей Валерій ніс пастирське служіння у Львівській та (виділеній з її складу 1988 року) Тернопільській єпархіях.

1990 року як один з чільних діячів у боротьбі за українізацію та незалежність Української Церкви на Тернопільщині, приєднався до Української Автокефальної Православної Церкви. 16 червня 1995 з благословіння Святішого Патріарха Володимира приймає чернечий постриг з ім’ям Мефодій – на честь рівноапостольного Мефодія, учителя слов’янського. А вже 17 червня 1995 року Святішим Патріархом Київським та всієї України-Руси Володимиром  та єпископом Донецьким і Луганським Ізяславом – хіротонізований у єпископа Хмельницького та Кам’янецьк-Подільського.

Після смерті Святішого Патріарха Володимира (14.07.1995), однодумцем та другом якого був єпископ МЕФОДІЙ, – визнає юрисдикцію Патріарха Київського і всієї України Димитрія (Яреми) та приєднується до очолюваної ним УАПЦ, де згодом отримає сан архієпископа (1997) та митрополита (1999).

Після смерті блаженної пам’яті Святішого Патріарха Димитрія (1915-2000) Митрополит Тернопільський і Подільський МЕФОДІЙ обирається спочатку Місцеблюстителем Патріаршого Престолу УАПЦ (1.03.2000), а згодом – з волі Помісного Собору УАПЦ – і Предстоятелем УАПЦ (14.02.2000).

Посідаючи посаду Предстоятеля, Блаженніший Митрополит МЕФОДІЙ впродовж багатьох років намагався реалізувати курс на врегулювання канонічного статусу УАПЦ шляхом входження УАПЦ до спів причастя зі Вселенським Костянтинопольським Патріархатом.


дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X