Новини
23.12.2004 Напередодні переголосування святі отці звернулися до українського народу

  Сьогодні в Києві пройшов круглий стіл, на якому зібралися представники всіх християнських конфесій України, щоб висловити позицію церков щодо виборчого процесу.
  Під час заходу було оприлюднено "Звернення керівників християнських Церков України до співгромадян напередодні повторного голосування 26 грудня", під яким поставили свої підписи Патріарх Київський і всієї Руси-України (Українська Православна Церква – Київський Патріархат) Філарет, Верховний Архієпископ Української Греко-Католицької Церкви Любомир, заступник Голови Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України Маркіян Трофим’як, Голова Всеукраїнського Союзу об’єднань євангельських християн-баптистів Григорій Комендант, єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко, старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви Леонід Падун, Голова Братства незалежних церков і місій євангельських християн-баптистів України Франц Шумейко, єпископ Української Лютеранської Церкви В’ячеслав Горпинчук.
  "Церква не може і не повинна втручатися у політичні процеси, але події кінця листопада – початку грудня цього року вийшли далеко за рамки суто політичних. Ми переконані, що учасники масових акцій протесту були не виконавцями чиїхось технологічних розробок, а борцями за правду і за право обирати – і особисте, і своїх політичних опонентів", - йдеться у документі.
  Представники церкви також закликають політиків і всіх співгромадян, не залежно від політичних поглядів, "завжди пам’ятати, що немає такої мети, яка б виправдовувала підтримку і свідоме поширення неправди", а "зловживання владою – гріх". Церква закликає всіх пам’ятати, що "ми – громадяни єдиної держави, а наші політичні переконання в жодному разі не повинні ставати приводом до застосування сили, розпалювання ворожнечі та ненависті до опонентів".
  Схвально сприйнявши рішення Верховного Суду України, який підтвердив, що результати голосування 21 листопада були сфальсифіковані, духовні наставники радять всім учасникам виборчого процесу, а особливо членам виборчих комісій, "бути чесними перед Богом і народом, виконувати свої обов’язки по совісті і у відповідності до законів України".
  Церква також закликає всіх пам’ятати, що "ми – громадяни єдиної держави, а наші політичні переконання в жодному разі не повинні ставати приводом до застосування сили, розпалювання ворожнечі та ненависті до опонентів". Разом з тим у боротьбі за правду необхідно пам’ятати слова Євангелія: "Не бувай переможений злом, а перемагай зло добром", переконані святі отці.

http://www.razom.org.ua/ua/news/5131/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X