Новини
06.03.2015 Храм Святої Великомучениці Варвари

Храм Святої Великомучениці Варвари


З благословення Предстоятель УАПЦ Блаженніший Митрополит Мефодій на території УАПЦ СВЯТО-КИРИЛО-МЕФОДІЇВСЬКЕ ПАТРIАРШЕ ПОДВIРЬЯ було постоенно Храм Святої Великомучениці Варвари.


Свята́ Варва́ра, Свята́ Ба́рбара — християнська свята, великомучениця. 306 року в юному віці у місті Іліополі Фінікійському (Мала Азія) постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Святість діви Варвари засвідчувалася багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці.

Свята Варвара – одна з християнських святих, покровителька гірників всього світу. Її художні і скульптурні зображення можна зустріти не тільки в численних храмах, але і в шахтах (рудниках) багатьох європейських країн, а також серед культурної спадщини предметів гірничого мистецтва. Св.Варвара народилася в Іліополі у часи правління римського імператора Максиміана (240-310 рр.), розумом і душею прийняла християнство, відмовившись від богів і багатств батька свого Діоскора. Перенесла важкі муки і жорстоку страту (306 р.), але не відреклася від своєї віри. У 4-му ст. мощі святої великомучениці Варвари були перенесені в Константинополь, де зберігалися як святиня протягом багатьох віків. Візантійський імператор Лев Мудрий (886-912 рр.) побудував на її честь знаменитий храм Св. Варвари. У 1108 р. дочку імператора Олексія Комніна (1048-1118 рр.) Варвара вийшла заміж за Київського Великого князя Святополка Ізяславовича (1050-1113 рр.). Вона перевезла святі мощі Св. Варвари з Константинополя в Київ в Золотоверхий Михайлівський монастир. Там вони зберігалися до руйнування храму більшовиками (1939 р.). Віруючі кияни врятували реліквію і перенесли її в Кафедральний Собор Святого Володимира, де вона покоїться нині.

 

Так само є часточка святих мощів на території УАПЦ СВЯТО-КИРИЛО-МЕФОДІЇВСЬКЕ ПАТРІАРШЕ ПОДВІРЬЯ у Храмі Святої Великомучениці Варвари.


В православ'ї Варвара - це і покровителька жіночих справ», її свято - Варварін день вважався «бабиним». Вона допомагає вагітним, роділлям, породіллям. Саме цій святій на Русі споконвіку молилися про те, щоб пологи пройшли легко. Багато слов'янські народи просять у цій святій подбати про дітей, дати їм здоров'я. У ряді країн Варварін день став дитячим святом, коли прийнято обдаровувати сусідських малюків солодощами і бажати їм всього хорошого.

Ікона святої Варвари - відмінний подарунок релігійної молодій мамі та її дитині, а також жінки, яка готується стати мамою: період вагітності досить довгий, а цієї святої завжди можна помолитися про здоров'я своє і майбутнього малюка.

Таке ставлення до Варвари поширюється ширше: у ряді країн вона сприймається як покровителька родючості. За переказами, коли Варвара ховалася від своїх мучителів, на її слідах, віддрукованих на землі, виростала пшениця.

В сьогоднішніх реаліях Варвару також прийнято просити допомогти в облаштуванні жіночої долі. Коли особисте життя не складається, християнка може звернутися до Варвари. Існує і спеціальна молитва цієї святої про вдале заміжжя.

Незважаючи на те, що Варвара при житті зазнала жахливі муки, саме вона допомагає позбутися від такого гріха, як смуток. Християни вірять, що з молитвою до святої можна подолати депресію, пригнічений стан, смуток, апатію.

День пам'яті Святої великомучениці Варвари в православ'ї відзначається 17 грудня, в католицтві - 4 грудня.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X