Новини
09.03.2015 Перше і друге знайдення глави Іоанна Предтечі Иоанн ПредтечаПісля усікновення голови Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, тіло його було поховане учнями в сам-арійському місті Севастії, а чесна глава схована Іродіадою в бесчестном місці. Благочестива Іоанна, дружина царського урядника Хузи (про неї згадує святий євангеліст Лука Житие.. Апостол і євангеліст Лука Ікона. Лука Євангеліст Молитвы Храм св. ап. Іоанна Богослова під В'язом" - Лк. 8, 3), таємно взяла святу голову, поклала її в посудину і поховала на горі Оливній - в одному з маєтків Ірода.
 Через багато років це маєток перейшов у володіння благочестивому вельможі Інокентію, який став будувати там церкву. Коли копали рів для фундаменту, був знайдений посудина із чесною главою Іоанна Хрестителя. Інокентій дізнався про велич святині з колишнім від неї благодатним знаменням. Так відбулося Перше знайдення голови. Інокентій зберігав її з найбільшим благо-говінням, але перед своєю смертю, боячись, як би святиня не була зганьблена невірними, він знову сховав її в тому самому місці, де знайшов. По кончині його церква прийшла в запустіння і зруйнувалася.
Святі Костянтин Олена і Агафія
Святые Константин Елена и АгафияСвяті Костянтин Олена і Агафія


У дні рівноапостольного царя Костянтина Великого Житие.. Святий рівноапостольний цар Константин Ікона. Імператор Костянтин Великий Молитви Храми (+ 337, пам'ять 21 травня), коли християнська віра стала процвітати, двом ченцям, які прийшли в Єрусалим на поклоніння святим місцям, двічі з'явився сам святий Предтеча і відкрив місце знаходження своєї чесної глави. Инокн відрили святиню і, поклавши її в мішок з верблюжої вовни, пішли до себе додому. По дорозі вони зустріли незнайомого гончаря і дали йому нести дорогоцінну ношу. Не знаючи, що він несе, гончар спокійно продовжував шлях, Але йому з'явився сам святий Предтеча і велів бігти від недбайливих і ледачих ченців разом з тим, що було у нього в руках. Гончар втік від ченців і дому з почестю зберігав чесну главу. Перед смертю він запечатав її у водоносний посудину і передав сестрі. З тих пір чесна глава була послідовно хранима благоговійними християнами, поки її володарем не став священик Євстафій, заражений аріанською єрессю. Він спокусив багато недужих, виздоровілих, що користувалися водою від святої глави, приписуючи благодать еретичеству. Коли його блюзнірство відкрилося, він був змушений тікати. Закопавши святиню в печері, поблизу Емессы, єретик розраховував згодом повернутися і знову оволодіти нею для поширення лжевчення. Але Бог не допустив цього. У печері оселилися благочестиві ченці, а потім на цьому місці виник монастир. У 452 р. архімандриту цієї обителі Маркеллу святий Іоанн Хреститель у баченні вказав місце приховування своєї голови. Це набуття стало святкуватися як друге. Святиня була перенесена в Емессу, а потім до Константинополя.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X