Новини
08.03.2015 Обрітення мощей святої блаженної стариці Матрони Московської
Обрітення мощей святої блаженної стариці Матрони Московської

Обрітення мощей святої блаженної стариці Матрони Московської, однією з найбільш шанованих святих. В цей день в 1998 році були знайдені її чесні мощі, що стало дуже важливою подією для всього православного світу. Блаженна Матрона (Матрона Димитриевна Ніконова) народилася в 1885 році в селі Себино Тульської губернії в бідній багатодітній сім'ї. Тому ще до народження дитини батьки вирішили віддати його до притулку, боячись, що не зможуть прогодувати ще один рот. Але мати як побачила дивний сон про білого птаха надзвичайної краси, але сліпого. Порахувавши сон віщим, вона залишила думка про притулок. Дочка народилася сліпою, причому не просто сліпою - у дівчинки зовсім не було очей, а очні западини зачинялися щільно зімкнутими століттями. Але мати любила своє дитя, а Господь дав їй духовний зір, обравши її для особливого служіння. До речі, розповідають і про зовнішнє, і тілесний знак богообраності Матрони - на її грудях була опуклість у формі хреста, нерукотворний натільний хрестик. При хрещенні дівчинка була названа Матроною на честь преподобної Матрони Константинопольської.

Ще до прославлення у лику святих люди знали і шанували блаженну Матрону. На могилці у неї завжди була людська чергу, горіли свічки і лампади, люди йшли до Матронушке за допомогою і зціленням. І по вірі, отримували бажане.

Навіть людей зі слабкою вірою і приходять більше з цікавості матінка не відштовхує, а допомагає тим самим зміцнюючи їх у вірі.

Ще за свого життя матінка пророкувала: "Після моєї смерті на мою могилку мало ходитиме людей, тільки близькі, а коли вони помруть, запустеєт моя могила, хіба зрідка хто прийде... Але через багато років люди дізнаються про мене і підуть натовпами за допомогою у свої жалі і з проханнями помолитися за них до Господа Бога, і я всім буду допомагати і всіх почую".

До Матрони везли хворих і розслаблених: помолиться, подасть води, і здавалося невиліковно-хвора людина, після тривалого і глибокого сну, постає зовсім здоровим. Сама ж Матрона не визнавала за собою ніякої чудотворної сили: «Що Матронушка Бог чи що? Бог у всьому допомагає». Це і зводило її в ранг євангельського лікаря: не заради користі вона лікувала людей і допомагала, сама задовольняючись лише необхідною, а для прославлення Імені Божого, і не своїми силами, а через молитовне звернення до Господа
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X