Новини
10.03.2015 Купіль

В Купіль, яка на території УАПЦ щотижня привозять воду з джерела Святої Анни.


Джерело Святої Анни, що знаходиться в селі Онишківці на стику Кременецького району Тернопільської області та Дубенського району Рівненської області, Україна завжди людно, яка б не була погода. Тут, на території скита Святої Праведної Анни Свято-Миколаївського жіночого монастиря б'є чудодійне джерело, що витікає в невелике озеро. Ця чудотворна вода зцілює людей від недуг, а також позбавляє від безпліддя.

Згідно Біблії, свята Анна у шлюбі з Іоакимом тривалий час не мала дітей. І тільки довгі молитви, піст і глибока віра подарували їм народження дочки Марії - Ісуса Христа. Тому в християнстві свята Анна вважається покровителькою материнства, і саме у неї бездітні жінки вимолюють дітей.

Історія виникнення Святого джерела заснована на давніх переказах. На цьому місці вже стояла церква, зруйнована татарами під час татаро-монгольської навали. Хоча по деяким легендам церква все ж таки вціліла, опинившись під землею. Через деякий час в селі побудували нову церкву. Однак пам'ять про святому місці зберігалася. І ця історія передавалася від покоління до покоління, поки не відбулося представлення нового дива, яке засвідчило, що це місце святе і на ньому перебуває божа благодать. Тут з'явилася ікона святої праведної Анни, яку першими помітили діти-пастушки. Незабаром все село дізналося про диво, і люди зібралися на місці появи образу. Ікона була урочисто перенесена до храму. Однак на наступний день її там не виявилось: вона повернулася на місце появи. Це чудове явище повторювалося кілька разів. Праведна Анна сама вибрала місце перебування, освятивши його отриманням своєї ікони, що свідчило про особливості цих місць і присутності тут Благодаті Божої. В пам'ять про ці події була побудована каплиця, де і зберігалася святиня, а поблизу забив Святе Джерело.

У часи розгулу атеїзму войовничі атеїсти зруйнували церкву, а джерело засипали землею і закрили бетонними плитами. Але вода все ж таки пробилася і утворила джерело. Селяни його розчистили, оновили фундамент у вигляді трьох потоків, якими вільно потекла вода.
Як розповіли черниці скиту, в 1991 році було закінчено спорудження нової мурованої невеликої церкви на честь праведної Анни, яка являє собою дуже красиву споруду небесно-блакитного кольору, такого ж, як вода в купальні, куди занурюються паломники. Дерев'яний поміст навколо джерел був замінений плитами, там поставлений колодязь для освячення води. І сам храм, і купальня прикрашені дивовижної краси церковними розписами.

Біля купальні є приміщення для переодягання, а в самому басейні відгороджені закриті кабінки, окремі для жінок і чоловіків. Але довго купатися у цій воді наважуються лише одиниці, так як вода в басейні круглий рік має однакову температуру - приблизно 4°С. В морози джерело не замерзає, не нагрівається в спеку.
Вода в купальні має цілющі властивості, збагачена кремнієм і сріблом вона зцілює від багатьох хвороб, але головне тут це духовне оздоровлення. Те, що вода дійсно чудотворна і цілюща свідчать сотні записів в монастирській книзі. Але особливу допомогу цілюща вода Джерела надає в лікуванні безпліддя і жіночих недуг. А таких випадків зцілення налічується дуже багато.
Потік паломників не припиняється, доступ до джерела відкритий цілий рік. Перш ніж відвідати Святе Джерело потрібно знати кілька правил: одяг не повинен бути занадто відкрита, тобто купальники тут не підійдуть, потрібно бути довгій сорочці і з покритою головою. Щоб не забруднювати кришталево-чисте джерело, вимога до одягу тут суворе, вона повинна бути чистою (нової): для жінок - чистих (нових) сорочок, в яких відбувається обмивання; для чоловіків - плавок. Їхати до Джерела Святої Праведної Анни краще в будні дні, так як там буде менше людей. Тут же, біля колодязя, можна омити чоло і руки святої прозорою водою і випити її. Можна придбати для рідних і близьких води з джерела св. Анни, розлиту у поліетиленові пляшки. Ще зі скиту Святої Праведної Анни привозять кремній, цей мінерал відмінно знезаражує і очищає воду, а також робить її цілющою для організму.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X