Новини
11.03.2015 Євангеліє від Матвія

На кожній службі читається Євангеліє від Матвія.

Євангеліє від Матвія (ін-грец. Εὐαγγέλιον κατὰ Μαθθαίον або Ματθαίον) - перша книга Нового Завіту і перший з чотирьох канонічних Євангелій. За ним традиційно йдуть Євангелія від Марка, від Луки і від Іоанна.


Основна тема Євангелія - життя і проповідь Ісуса Христа, Сина Божого. Особливості Євангелія випливають з призначення книги - в Євангелії часті посилання на месіанські пророцтва Старого Завіту, що мають на меті показати виконання цих пророцтв в Ісусі Христі.Начинается Евангелие с родословия Иисуса Христа. Это родословие, аналогичное родословие в Евангелии от Луки, и их отличия друг от друга были предметом многочисленных исследований историков и библеистов.

Голови з п'ятої по сьому дають найбільш повне виклад Нагірній проповіді Ісуса, викладає квінтесенцію християнського вчення, в тому числі заповіді блаженства і молитву Отче наш.
Мови і діяння Спасителя євангеліст викладає у трьох розділах, які відповідають трьом сторонам служіння Месії: як Пророка і Законодавця, Царя над світом видимим і невидимим і Первосвященика, що приносить себе в жертву за гріхи всіх людей.
Тільки в Євангелії від Матвія згадуються зцілення двох сліпих, німого, що був біснуватий, а також епізод з монетою в роті риби. Тільки в цьому Євангелії наводяться притчі про кукіль, про скарб у полі, про дорогоцінній перлині, про неводе, про немилосердно заимодавце, про робітників у винограднику, про двох синів, про весільний бенкет, про десятьох дів, про таланти.

Церковний переказ

Хоча всі Євангелія (і Діяння) є анонімними текстами, а автори цих текстів не відомі, древнє церковне передання вважає таким апостола Матвія, збирача податей, пішли за Ісусом Христом. Ця традиція засвідчена істориком IV ст. Евсевием Кесарийским, який повідомляє наступне:

Матвій спочатку проповідував євреїв; зібравшись ж і до інших народів, вручив їм своє Євангеліє, написане рідною мовою. Відкликаються від них, він залишив їм замість себе свого Писання

- Євсевій Кесарійський, Церковна історія, III, 24, 6


Блаженний Ієронім Стридонский стверджує навіть, що йому довелося бачити оригінальне Євангеліє від Матвія давньоєврейською мовою, що знаходилося в Кесарийской бібліотеці, зібраної мучеником Памфилом.

Після прочитання Євангелія від Матвія відбувається Благословення!Фотографії можна переглянути у фотогалереї
http://hram.od.ua/gallerynext.php?gallery=82
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X