Новини
11.03.2015 Питання і відповіді "Все про СВІЧКИ"

Питання і відповіді "Все про СВІЧКИ"

Не знаю как мне пережить горе

Що означають церковні свічки? Навіщо їх ставлять в храмі? Свічка - це символ молитовного горіння перед Господом, Його Пречистою Матір'ю, перед святими угодниками Божими. Свічка - знак добровільної жертви Богу і Його храму і символ причетності людини до Божественного світла. Палаюча свічка - це видимий знак, який висловлює гарячу любов, прихильність до того, кому ставиться свічка. І якщо немає цієї любові та благовоління, то свічки не мають ніякого значення, жертва марна. Тому ставити свічку формально, з холодним серцем, не можна. Зовнішнє дію повинно супроводжуватися молитвою - хоча б найпростішою, своїми словами.

Що символізує поставлена перед іконою свічка?
- Вогонь свічки церковної символізує вічність, молитовне звернення до Бога, до Божої Матері, до святих. Вогонь завжди спрямовується вгору, як би не схиляли свічку, так і людина за будь-яких життєвих обставинах всі свої думки і почуття повинен звертати до Бога.

Просмотр темы - Снять проклятие

Коли треба ставити свічки?
- Прийшли в храм повинні ставити свічки до початку служби. Недобре порушувати благочиння в храмі, передаючи свічки під час богослужіння або протискатися до свічнику, відволікаючи молільників. Запізнюючись на богослужіння повинні ставити свічки після його закінчення

Як правильно поставити свічку?
- Церковні свічки запалюють одну від іншої, що горить, і ставлять у гніздо підсвічника. Свічка повинна стояти прямо. Не слід користуватися в храмі сірниками та запальничками, якщо в свічниках вже стоять запалені свічки. Не слід запалювати свічку від лампади, щоб не накапати віск в олію чи випадково не загасити лампаду.

Кому і скільки свічок треба ставити?
- Немає обов'язкових правил, куди і скільки ставити свічок. Їх купівля - добровільна жертва Богу.  В першу чергу добре поставити свічку до «свята» (центральному аналоя) або шанованою храмовій іконі, потім - до мощей святого (якщо вони є у храмі), а вже потім - про здоров'я (до будь якої ікони) або про упокій (столик з Розп'яттям)

Можна покласти свічку на свічник, якщо її вже нікуди ставити?
- Так і треба робити. Неправильно роблять ті, хто ставить церковні свічки по дві в одну клітинку або знімає чужий свічку, щоб поставити свою.

 Можна тримати палаючу свічку в руці і стояти з нею?
- Із засвіченими свічками прийнято стояти на панахиді, під час відправи утрені Великого П'ятка. Возжигаются свічки церковні і на канделябр, але ця традиція, в основному, збереглася тільки для священнослужителів. З палаючою свічкою треба поводитися обережно: стежити, щоб віск не капав на підлогу, і щоб випадково не загорівся одяг на людині, який стоїть попереду. В інший час правильніше ставити свічку на свічник, який спеціально для цього призначений. В храмі треба дотримуватися встановлений порядок, а не чинити, як заманеться.

Можна поставити свічку про некрещеном новонародженій дитині, який захворів?
- Молитися про нехрещених своєю особистою молитвою і ставити за них церковні свічки можна, не можна тільки писати їх імена в церковних записах, так як Церква про нехрещених не молиться. Хвору дитину треба якомога швидше хрестити. Якщо дитина хвора важко, можна покликати священика додому або в пологовий будинок. У Таїнстві Хрещення дитина отримає особливу благодать, яка буде йому допомагати. Якщо дитина помре нехрещеним, на батьках буде гріх. А хрещеної дитини можна причащати, замовляти сорокоусти, молебні про здоров'я - це перша допомогу в хворобах.

Кому поставити свічку про людину, який пристрастився до наркотиків?
- Про позбавлення від цієї пристрасті можна помолитися і поставити свічку перед іконами Божої Матері «Невипивана Чаша», мученика Воніфатія, праведного Іоанна Кронштадтського.

Кому поставити свічку, якщо дитина серйозно захворів?
- Свічку можна поставити до будь іконі: Господа Ісуса Христа, Божої Матері, святим угодникам Божим. Крім цього треба знати, що хвороба дитини - для всієї родини час молитви і покаяння. Вона як би стимулює духовне життя. Дитині слід давати святу воду, обмивати його цією водою. І найголовніше - це причащання хворої дитини Святих Христових Таїн. Причащання може бути як вдома, так і в лікарні, і в храмі, в залежності від стану малюка. Якщо дитина вже вміє молитися, нехай робить це сам, якщо не вміє, то батькам і хрещеним треба робити це за нього. І, зрозуміло, духовне діяння повинно поєднуватися з лікуванням, яке зможе рекомендувати професійний лікар.

Який іконі краще поставити свічку перед майбутньою операцією?  - Можна поставити церковні свічки і помолитися святому великомученику і цілителю Пантелеімону, святих лікарів-бессребреникам Косме і Даміана. А ще треба підготуватися до Сповіді та Причастя, замовити молебень про благополучному результаті операції, дізнатися ім'я лікаря і помолитися про те, щоб його руками керував Господь.

Можна поставити свічку за здоров'я самого себе?
- Звичайно, можна ставити свічки і молитися про своє здоров'я. Свічка - це символ молитовного звернення до Бога. І більшість молитов складені саме від першої особи.

Чи можна вагітній жінці ставити свічки за упокій?
- Ставити церковні свічки і молитися про покійних можна і потрібно всім.

Кому поставити свічку про благополуччя в справах?
- Хто хоче що-небудь отримати від Господа або від святих, той повинен не тільки молитися їм, але і будувати своє життя за заповідями. Через Євангеліє Бог звертається до всіх з проханням, щоб були добрими, велелюбними, смиренними і т. д., але люди часто й слухати не хочуть про це, а самі просять Його, щоб Він допомагав їм у справах.
Щоб молитви були успішними, молитися треба йдуть від серця словами, з вірою і надією на Божу допомогу. І слід пам'ятати, що не все, що людина просить у Господа, корисним для нього. Господь не машина, що виконує всі бажання, варто лише натиснути потрібну кнопку, і що все, послана Ним, направлено до користі і спасіння душі, хоча деколи людям і здається це несправедливим.

Куди поставити свічку від змови?
- Боязнь чаклунів походить від двох причин: від маловір'я і від  релігійної безграмотності. Є істинна віра, а є марновірство. Є страх Божий, а є страх вражий. Прекрасно про це сказав Георгій Самітник, що хто демонів боїться, той не має страх Божий, а страх вражий, від невіри народжений. Тобто втрата страху Божого - це відступ від істинної віри, і воно призводить або теж до віри, але тільки у ворога, або до страху перед дияволом.
Страх - це спокуса і вороже дію. Ворог намагається за рахунок страху тримати людину в постійній напрузі. Боятися треба тільки Страшного Суду, який невідворотний для кожної людини. Господь про це попереджає: «Не бійтеся тих, що вбивають тіло, душі ж убити не можуть; а бійтеся більше Того, Хто може й душу, і тіло погубити в геєні» (Мф.10:28). То є справжній страх - це страх нагрешить, страх образити Бога.

Как заговаривать воду. Какие есть заговоры на воду?

Чи можна ставити свічки за нехрещену і взагалі про упокій нехрещених?
- Ставити свічки і молитися за нехрещених можна, але подавати в храмі записки за здоров'я та упокій з іменами нехрещених не можна.

Чи можна ставити свічки за здоров'я та упокій у Великдень?
- Ставити свічки за здоров'я та упокій можна завжди, але молитов про покійних Великдень і на Світлій седмиці Церква не робить, вони переносяться на Радоницу - другий вівторок після Великодня.

Вірити тому, що на одній службі не можна ставити кілька свічок за одну людину?
- Не треба вірити ніяким безглуздим рекомендацій. Важливо не кількість поставлених свічок, а щирість віри і молитви. Можна молитися і зовсім без свічок.
Близько церковних забобонів багато, і всі вони безглузді. Не слід вірити розмовам про те, що свічку треба ставити тільки правою рукою; якщо вона згасла, значить, будуть нещастя; що не можна спалювати нижній кінець свічки для стійкості в лунці, і так далі.

Що робити зі свічкою після освячення пасок і яєць? Чи можна забирати її додому?
- Можна забрати додому і запалити під час домашньої молитви, а можна поставити в храмі перед будь іконою.

Коли застосовують ладан? Можна користуватися ним вдома?
- Ладан вживають у Церкві при богослужінні, а також при відспівуванні спочилих, при освяченні жител священиком. Можна вживати ладан та під час домашньої молитви. Ладан - найчистіше витвір природи. Запалювання його можна розглядати як нагадування православним християнам про обов'язок служити Богові від чистого серця і з гарячою вірою в Нього.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X