Новини
11.03.2015 Таїнство Маслособорованіе

Таїнство Маслособорованіе

 ЕЛЕОСВЯЩЕНИЕ

"Церква, - писав великий пастир св. Іоанн Кронштадтський, - співчуває і відповідає всім істотним потребам душі і тіла християнина діяльним посібником або милостинею допомоги силою Господа Ісуса Христа і Духа Святого, Яким "всяка душа живиться"" З усіх священнодійств, які відбуваються в Православній Церкві, найбільшу значимість мають таїнства, у яких " під видимим чином повідомляється віруючим невидима благодать Божа. Обряди мають Божественне походження, оскільки встановлені Самим Ісусом Христом. У кожному з них повідомляється віруючому християнину певна благодать, властива саме цього таїнства. Сім таїнств, через які повідомляються дарування Святого Духа, відповідають всім найголовнішим потребам нашого духовного життя. Одним з них є таїнство єлеопомазання (грец. elaioa - масло; eleos - милість), при вчиненні якого при помазання освяченим маслом хворий по молитві священнослужителів отримує від Бога благодать, що зцілює душевні недуги і тілесні хвороби і очищає від забутих і неусвідомлених гріхів.
Религия / Россия-К/Культура / Все изображения / Главная / Янко Слава - ЦМ. Цифровая медиатека (sl) TVtorrent.ru - ТВ торрент - И
Святий єлей, як священнодійство і образ Божественної милості, даний Богом під очищення і освячення для тих, хто хоче позбутися гріхів. Тому святий єлей і відпущення гріхів дарує, і зцілює хвороби, і присутня в освяченні. Усе це дав нам Ісус Христос і передали нам, по волі Його, божественні Його учні. Оскільки наша природа двоїста: ми складаємося з тіла і душі, остільки і священнодійства, які Він нам дарував, мають дві сторони. І Сам Він став для нас двояким, будучи істинним Богом, і ставши істинним людиною. Точно так само Він благодаттю Святого Духа освячує наші душі, а чуттєвими ж водою, і оливою, і хлібом, і чашею, і всім іншим, що освячується Духом, освячує наші тіла і дарує нам все вчинене порятунок.
Умови вчинення єлеопомазання
Єлеопомазання можна здійснювати тільки над віруючими, які перебувають у свідомості, яким на момент скоєння таїнства вже є сім повних років і які страждають тілесною хворобою або душевної (непроходящим відчаєм, збентеженням, сумом).
Єлеосвячення заборонено здійснювати над хворими, що знаходяться без свідомості, і буйними психічними хворими.
Єлеосвячення може здійснюватися як у храмі, так і поза його (в лікувальних установах або будинку). Єлеосвячення може бути здійснено послідовно над кількома людьми. Єлеопомазання можна здійснювати над однією людиною кілька разів.
За давньоруської традиції (успадкованої з Візантії), раз на рік, у Великий четвер, в кафедральних соборах могло відбуватися також Єлеосвячення над номінально здоровими людьми, хоча помазання при цьому відбувалося не сім разів, як у повному чині, а одноразово. У Росії в даний час загальне соборування відбувається у всіх храмах принаймні один раз під час Великого посту (зрідка також під час інших постів), без відмінностей з звичайним чином Єлеопомазання.

Информационно-аналитический портал "Воцерковление.ru"

Через священне Єлеопомазання і молитву пресвітерів вся Церква передає болящих Господа, стражденному і прославленому, щоб Він полегшив їхні немочі і врятував їх; більше того, вона дає настанови їх, щоб через вільне залучення до Страстей і смерті Христа, вони сприяли блага Народу Божого... Таїнство Єлеопомазання хворих викладається особам, небезпечно хворим, за допомогою помазання їх чола і долонь відповідним чином освяченим єлеєм - оливковою олією або маслом інших рослин - та виголошення один раз слів: «Через це святе помазання по милосердю Своєму милостивому хай допоможе тобі Господь благодаттю Святого Духа і, позбавивши тебе від гріхів, нехай порятує тебе і милостиво полегшить твої страждання»

Христианские таинства: Елеосвящение, Причащение и Таинство священства на Readmas.ru

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X