Новини
16.03.2015 Таїнство Причастя

Таїнство Причастя


Таїнство Причастя встановлено Самим Господом на тайній вечері - останньої трапези з учнями у великодню ніч перед взяттям під варту і розп'яттям. «І коли вони їли, Ісус узяв хліб і, поблагословивши, переломив і, роздаючи учням, сказав: прийміть, їжте: це є Тіло Моє. І, взявши чашу, й оддавши хвалу, подав їм і сказав: пийте з неї всі, бо це Кров Моя Нового Заповіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів» (Мф. 26, 26-28), «це робіть на Мій спомин» (Лк. 22, 19). В Таїнстві Плоті і Крові Господніх (Євхаристії - грец. «подяка») відбувається відновлення тієї єдності між природою Творця і творіння, яке існувало до гріхопадіння; це наше повернення до втраченого раю. Можна сказати, що у Причасті ми отримуємо як би зародки майбутньої життя в Царстві Небесному. Містична таємниця Євхаристії вкорінена у Хресній Жертві Спасителя. Розіп'явши Свою Плоть на хресті й пролив Свою Кров, Боголюдина Ісус приніс Жертву Любові за нас Творця і відновив занепалу людську природу. Таким чином, причастя Тіла і Крові Спасителя стає нашою участю в цьому відновлення. «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і сущим у гробах життя дарувавши; і нам дарував життя вічне..»

Куштування Плоті і Крові Христових у Таїнстві Євхаристії є дія не символічне (як вважають протестанти), але цілком реальне. Не всі можуть вмістити цю таємницю.


«Ісус же сказав їм: істинно, істинно кажу вам: якщо не будете їсти Плоті Сина Людського і пити Крові Його, то не будете мати в собі життя.

Хто Тіло Моє споживає та Кров Мою п'є, той має життя вічне, і Я воскрешу його в останній день.

Бо Тіло Моє то правдиво пожива, Моя ж Кров то правдиво пиття.

Хто Тіло Моє споживає та Кров Мою п'є, той в Мені перебуває, і Я в ньому.

Як послав Мене живий Отець, і Я живу Отцем, так і той, хто Мене споживає житиме Мною.

Цього-то є хліб, що з неба зійшов. Не як ваші отці їли манну й померли, хто цей хліб споживає, той жити буде повік.


Багато-хто з учнів Його, почувши те, казали: які дивні слова! хто може це слухати?


З цього часу багато хто з учнів Його, відійшли від Нього і не ходили вже з Ним»

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X