Новини
25.03.2015 Ліддская ікона Божої Матері
 Ліддская ікона Божої Матері

Ліддская ікона Божої Матері (Римська ікона Пресвятої Богородиці) - шанована в Православній церкві ікона Богородиці. Святкування відбувається 12 березня (Ліддская на стовпі) та 26 червня (за юліанським календарем). Ікона належить до іконописного типу Одигітрія. Відмінною особливістю є те, що десниці Богородиці та Ісуса стикаються так, що Діва Марія прикриває пензлем руку свого Сина.

Ікона має легендарне походження. Згідно з переказами, первообраз ікони є нерукотворним і з'явився в місті Лідда, де апостолами Петром та Іоанном була заснована християнська громада. Підстава громади було благословлено Дівою Марією, і одного разу віруючі у храмі під час молитви побачили на стовпі зображення Богородиці з Немовлям на лівій руці. У період правління імператора Юліана Отсупника спосіб намагалися знищити, але, згідно з церковним переказом, каменотеси не змогли пошкодити його. Після цього Лідда стала місцем християнського паломництва.

Список з Лиддской ікони був замовлений константинопольським патріархом Германом, який в період іконоборства, за переказами, опустив образ в море, щоб врятувати її від знищення. Ікона нібито по морю прибула до Риму, де зберігалася в соборі Святого Петра до відновлення у Візантії іконошанування. Після цього, згідно з переказами, ікона сама по морю повернулася в Константинополь і була знайдена імператрицею Феодорою. Після цих подій ікона отримала свою другу назву - Римська.

Легендарна історія порятунку ікони в період іконоборства заснована на історичному факті відправки патріархом Германом в Рим папі Григорію II ряду константинопольських святинь, які в даний час зберігаються в особистому папської капели Сан-Лоренцо поруч з базилікою Сан-Джованні ін Латерано.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X