Новини
09.04.2015 Чистий четверг
Чистий четверг

Чистий четверг, в 2015 році він припадає на 9 квітня, завжди вважався особливим днем ​​у православних віруючих. Це не тільки день, коли прийнято очищати житло до Великодня. Великий четвер має потужну енергетику, яку можна використовувати на благо.
У Чистий четвер церква згадує про вечерю Ісуса Христа зі своїми учнями. У релігійній літературі ця вечеря називається «Таємна вечеря». Син Божий уже знав про те, що має статися з ним в скорботну п'ятницю: борошна, суд і розп'яття. Він розповів про це своїм учням. Учні, звичайно, в такий стан справ не повірили, але всі прогнози в підсумку збулися.

Що стосується народних прикмет на день Великого четверга. То їх існує величезна безліч. Але, найголовніші пов'язані з прибиранням житла, з власною підготовкою до свята.

У Храмі Воскресіння Христового Пройшло читання євангелія пристрастей Христових в якому згадували Таємна вечеря Ісуса Христа з учнями. Увечері, під час святкової трапези, приготовленої учнями в будинку, вказаному ним Христом, він передрікає, що один з них зрадить його. У присутності Іуди Іскаріота зажурені учні запитують Христа: «Чи не я то, господи?»; Іуді Христос відповідає ствердною «ти сказав», іншим називає знак, по якому вони можуть визначити зрадника: «опустив зі мною руку в блюдо, той видасть мене ...» (Матв. 26, 20-25; пор. Мк. 14, 18-20; Лк. 22, 21). У Євангелії від Івана Петро просить Іоанна дізнатися, про кого з учнів говорить Христос; Ісус вказує на Юду Іскаріота, умочивши і подавши йому, а потім вимовляє: «Що ти робиш роби швидше» (Іо. 13, 24-27), після чого Іуда встає і виходить. З його відходом Христос, ще перш зробив обряд обмивання ніг учням (розглянутий як останнім свідчення любові і приклад взаємного служіння), звертається до них з останньою заповіддю: «Любіть один одного» (Іо. 13, 3-16 і 34, 35) .Переломив хліб, Ісус Христос дає скуштувати від нього учням зі словами: «Це тіло моє», потім дає їм випити з чаші з вином, кажучи: «це є кров моя нового завіту за багатьох проливається» (Матв. 26, 26- 28 ; Мк. 14, 22-24, пор. Лк. 22, 19- 20). Він заповідає учням і надалі здійснювати це в пам'ять про нього, засновуючи тим самим таїнство євхаристії. Т. в. є також прообразом спільних трапез древніх християн, іменувалися агапе (від грец. 'αγάπη, «братська любов»).
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X