Новини
10.04.2015 Страсна п'ятниця

Страсна п'ятниця

Велика п'ятниця, або Великий п'ят, - найскорботніший день в історії людства. Сьогодні віруючі згадують страждання і розп'яття Спасителя. Христос помер за кожного з нас, за наші гріхи, і всі ми причетні до цієї смерті.

У цей день - найсуворіший піст. До виносу Плащаниці зазвичай нічого не їдять і не п'ють, а залишок дня в їжу приймають тільки хліб і воду.

Особливість богослужіння:

Літургія - не служив, крім тих випадків, коли на цей день випадає Благовіщення.

Вранці служать Годинники, потім - читання Євангелія про Страсті Христові.

У середині дня: вечірня з чином виносу Плащаниці та читанням канону "Плач Божої Матері".

Увечері: утреня Великої суботи з чином поховання плащаниці. Це поховання Христа.

Плащаниця - плат із зображенням у ріст Господа Ісуса Христа, що лежить у гробі. Після виносу її встановлюють у центрі храму, на підвищенні і прикрашають квітами. На Плащаницю кладуть Євангеліє, її постійно обкурюють ладаном. Богослужіння до чину Поховання починаються і закінчуються не у вівтарі, а перед Плащаницею.

У Велику п'ятницю все людство повинно стояти перед плащаницею з похиленою головою. І класти без кінця земні поклони, і прикладатися до Плащаниці з великим трепетом.

Адже саме про вас з вами Ісус Христос «тужив і сумував» в саду Гетсиманському напередодні страждань. І тільки любов, співчуття і милосердя до людини, бажання звільнити його від неминучої вічної загибелі дало йому сили винести ці страшні муки. Адже до смерті Христа, рай з часів Адама за наші гріхи був закритий для всіх людей, включаючи праведників.
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X