Новини
12.04.2015 Богослужіння на Пасху Богослужіння на Великдень починається в суботу пізно ввечері. Приблизно в 11 годин вечора в храмі починається служба суботньої полунощниці, на якій читається канон священиком в центрі храму перед святою плащаницею. Наприкінці читання канону священик заносить святу плащаницю у вівтар, а сама полуношниця незабаром закінчується. Канон називається плачем Богородиці. У ньому описуються переживання Божої Матері, що бачила розп'яття Свого Сина.

Безпосередньо пасхальна служба починається о 12 годині ночі з настанням неділі. Здійснюється богослужіння пасхальної заутрені, що починається хресним ходом навколо храму. Хор співає стихиру про воскресіння Христа, розповідаючи людям про те, що ця подія оспівують ангели на небесах. Перед тим як зайти після хресного ходу до храму, священик дає вигук, після якого починається спів пасхального тропаря Христос Воскрес. З цим співом духовенство, хор і народ проходять у храм, де триває пасхальна утреня, що складається з співу певного пасхального канону Іоанна Дамаскіна, светильна Великодня, стихир Пасхи. В кінці утрені на аналої священик читає вітальне слово на день святої Пасхи, написане святителем Іоанном Златоустом. У слові проводиться думка про те, що в день святої Пасхи кожна людина має насолодитися тріумфом православної віри.Після пасхальної утрені хор співає кілька великодніх годин (короткий богослужіння, яке складається з співу деяких великодніх молитвослів'їв, що славлять воскресіння Христа).

По закінченні годин відбувається святкова літургія Іоанна Златоуста. Особливістю цього богослужіння можна назвати читання євангелія на різних мовах. Залежно від філологічних навичок священика чи архиєрея, євангеліє може читати латиною, давньогрецькою, англійською, іспанською, французькою, німецькою та іншими мовами.

Після закінчення пасхальної літургії народ не розходиться, так як відбувається освячення великодньої їжі (яєць, пасок, пасок). Читаються певні молитви священиком на дозвіл їсти м'ясо, адже православним християнам було заборонено вживати продукти тваринного походження до пасхального дня, так як статут православної Церкви наказує певну стриманість Великим постом.

Після освячення великодньої їжі народ розходиться по домівках. Зазвичай всі пасхальне богослужіння закінчується до третьої години ночі, проте точний час закінчення богослужіння назвати неможливо. У кожному православному храмі пасхальна служба відбувається з різною швидкістю. Необхідно лише відзначити, що характерними особливостями пасхального богослужіння є урочистий спів, яке розноситься під склепінням храму протягом всієї божественної служби.
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X