Новини
24.12.2004 Молитовники для Духовної Семінарії випустила у світ УАПЦ на Одещині

  По благословінню єпископа Богуславського і Б ілгородського, Його Преосвященства Захарія – Одеська і Балтська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви видала у світ Український Православний Молитовник.
  «На славу Святій Єдиносущній і Нероздільній Трійці.
На користь Апостольській Соборній Православній Церкві
На духовну просвіту христиан  за молитви Пресвятої Пречистої  Преблагословенної Славної Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Святителя Миколая Архиєпископа Мірлікійського, Чудотворця та всіх святих»
- саме з цією метою виданий цей такий необхідний для православних віруючих молитовник.
У розділі молитовника: «Про молитву українською мовою» написано наступне:
«Коли я молюся чужою мовою, то хоч дух мій молиться, та розуміння моє  залишається без плоду. Що мені робити? – Стану молитись духом та молитимусь і розумінням» (1 Кор. 14, 14-15).
  «Час вже нам, українцям,  перестати слухати  ту вигадку, нібито наша мова не є священна і достойна того, щоб нею молитися Богові, ніби вона придатна  тільки для базарних  та низьких життєвих потреб. Говорити і думати так – образа не тільки для нас, українців, але  і для самого Бога, бо мови всіх народів мають одне джерело – душу людини, яка є образ Божий. Тому мова кожного народу є і повинна бути  священною, а кожен народ, що себе і свою мову поважає, повинен вживати її не тільки  для звичайних розмов поміж собою, а й для освячення нею своєї душі молитвою і  славленням Бога...
  Минула сумна пора поневолення українського народу, коли заборонялось  йому молитись рідною мовою. Настав час, коли ми можемо повернутись до свого  старовинного вільного життя і молитися й славити Бога рідною мовою».
Український Православний Молитовник виданий під редакцією  Ректора Одеської Духовної Семінарії Митрофорного протоієрея Володимира Клебана та Проректора Одеської духовної семінарії Олексія Євтушенка.
  За словами отця Володимира Клебана:
  «У молитовнику містяться надзвичайно сильні молитви до Пресвятої Богородиці і багатьох інших Святих. Маємо для Духовної Семінарії вже залікові книжки, видали у світ примірники Дипломи. Серед планів Одеської і Балтської єпархії є випуск у світ Церковного календаря УАПЦ, інформаційного єпархіального бюлетеня».

Ігор Столяров

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X