Новини
03.05.2015 Тиждень про розслабленому

В цей день воспоминается чудо зцілення Господом Ісусом Христом розслабленого при купальні Віфезда, описане в Ін. 5:1-15 (цей євангельський фрагмент читається на літургії).

Чому це євангельська подія удостоївся такої честі, ставши подією одного зі свят Тріоді? Відповідь на це питання пов'язане з одним з варіантів тлумачення Ін. 5:1, де говориться, що описується подія сталася в свято Юдейське», але в який саме, не уточнюється. У святоотцівській традиції ми зустрічаємо різні думки на цей рахунок: святителі Кирило Олександрійський і Іоанн Златоуст «вважали, що мова йде про П'ятидесятниці, Іриней і Євсевій думали про Великодня.

Думки Іринея заслуговує уваги, оскільки він був носієм малоазійського – Іоанівська – перекази» [Касіян (Безобразов), єп. Лекції з Нового Завіту. Євангеліє від Іоанна. Paris, 2006, С. 114]. Синаксарь Тріоді підтримує інтерпретацію «свята Юдейського» як П'ятидесятниці, однак питання про актуальність цього спогади в період Кольоровий Тріоді вибір між двома озвученими версіями принципового значення не має. Якщо чудо зцілення припадає на юдейську Пасху, то коли його ще згадувати, як не в той період, коли ми радіємо новозавітної Пасхи? Якщо ж подія мала місце в П'ятидесятницю, то спогад про нього якраз є першим, ще не настільки помітним кроком нашої підготовки до свята П'ятидесятниці. Продовжуючи славити Великдень, ми вже замислюємося про її найважливіших наслідки – зішестя Святого Духа на апостолів і народження Церкви

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X