Новини
24.12.2004 Святвечір для спостерігачів

ПОЛЬСЬКІ спостерігачі, які прибувають сьогодні до Львова, не проґавлять Святвечора

Римо-Католицька та Греко-Католицька церкви спільно з польською партією “Право і Справедливість” та УНП забезпечать їм гідне святкування Різдвяних свят. Про це вчора розповів журналістам прес-секретар ініціативи “Польща-Україна-солідарність” Роберт Петришин.

Поляки після святкової відправи в Катедральному соборі, яку відслужать владики Мар’ян Яворський і Любомир Гузар, розділяться на дві групи. Одна святкуватиме Святвечір у Палаці залізничників, а після цього вирушить на Східну Україну, а інша – в Богословській семінарії, де гості зможуть переночувати і вранці вирушити на Волинь і Закарпаття. Святвечір буде еклектичним – поряд із традиційними польськими різдвяними стравами, спостерігачі куштуватимуть вареники, борщ, кутю та пампушки.

Як розповів Роберт Петришин, польські партійці побоювалися, що у зв’язку з Різдвяними святами, активність поляків стосовно контролю виборчого процесу в Україні буде невисокою, однак побоювання виявилися марними. Ще в середу в пунктах зголошення добровольців лунали дзвінки від охочих узяти участь у виборах. Загалом висловило бажання бути спостерігачами півтори тисячі поляків, однак потрапити на вибори змогли лише 1100 – решту ЦВК не встигла зареєструвати. З Польщі від партії “Право і Справедливість” до Львова прибуде 600 осіб, приблизно така ж кількість приїде і до Києва.

Активність поляків пояснюється співпрацею УНП і “ПіС”. Як розповів Роберт Петришин, Польща виділила кошти на участь своїх громадян у виборах, однак їх виявилося замало – лише на 100 осіб. Тому всі витрати й організацію поїздки “Право і Справедливість” взяло на себе. Значну підтримку таким починанням надали Римо- та Греко-Католицькі церкви, а також звичайні поляки, адже по всій Польщі функціонували пункти для збору пожертв, у яких можна було зголоситись.

Усі спостерігачі від “ПіС” пройшли спеціальний вишкіл, де їх ознайомили із законодавством, специфікою українських виборів попередніх двох турів, а також історією України, її культурою та традиціями. Також вони озброєні українсько- та російсько-польськими розмовниками. “Поляки намагалися зібрати тих людей, які володіють українською або російською мовами, – розповів голова міської організації УНП Юрій Кужелюк. – Загалом вони дуже добре підготовлені. Значну частину порушень, які фігурували у Верховному Суді, зафіксували саме польські спостерігачі”.

“Ми маємо статус міжнародних спостерігачів і хочемо, аби вибори були прозорими та відповідали чинному законодавству, але серце у нас помаранчеве”, – наголосив Роберт Петришин. Пояснюється це не заангажованістю поляків, а партійною приналежністю – символіка партії “Право і Справедливість”, за збігом, є помаранчевого кольору.

Богдан Юрочко

gazeta.lviv.ua

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X