Новини
02.01.2005 Група вірних УПЦ (МП) просить Вселенського Патріарха врегулювати релігійну ситуацію в Україні

Група вірних УПЦ (МП) вирішила звернутися до Вселенського Патріарха з проханням прийняти під свій омофор усіх тих, хто „став неугодним у храмах УПЦ (МП) і відкрити в Україні постійну структуру храмів Константинопольського Патріархату”. Причиною такого звернення стали вибори Президента України, через які духовенство і частина вірних цієї Церкви через свою громадянську позицію опинилися по дві сторони барикади. Лист надійшов до РІСУ 29 грудня електронною поштою. Зараз ведеться збір підписів під зверненням.

У листі, зокрема, сказано: „Протягом останніх місяців у житті кожного громадянина України тією чи іншою мірою ввійшли політичні події, пов'язані з виборами Президента... Сколихнули вони і наше таке, здавалося б, тихе і мирне церковне життя. Раптом ми відчули себе бездомними від того, що в храмах Української Православної Церкви (Московського Патріархату) нас почали розділяти в залежності від нашої громадянської позиції. Один раз, прийшовши у свій храм, ми почули не проповідь Євангелія, а слова підтримки „благословенного” кандидата. Декому з нас на сповіді запропонували покаятися в тому, що ми віддали свій голос не за „того” кандидата, іншим за цей „злочин” запропонували вийти з храму”.

Автори листа стверджують, що навіть після того, як Київська Митрополія заборонила агітацію з церковного амвона, у багатьох храмах УПЦ (МП) продовжували агітувати за „благословенного” кандидата. Єрархія УПЦ (МП), за словами віруючих, дотепер не виступила з оцінкою тієї агітації, яка відкрито велася майже у всіх храмах цієї Церкви напередодні другого туру виборів, і не засудила факт масової фальсифікації результатів другого туру голосування з боку „благословенного” кандидата.

„Сьогодні ми як вівці, що не мають пастиря... Ми думаємо, що сьогодні Вселенський Патріархат може прийняти під свій омофор усіх тих, хто став неугодним у храмах Московського Патріархату. Ми просимо Вашу Святість відгукнутися на наш біль і відкрити в Україні постійну структуру парафій Вселенського Патріархату”, – йдеться у листі.


http://ukrpatr.8k.com/
http://ukrpatr.iwarp.com/
http://www.20mbweb.com/World/ukrpatr/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X