Новини
04.01.2005 У храмі УПЦ (МП) в Одесі прихильників Януковича закликають до громадянських акцій

ОДЕСА — У кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці Одеської і Ізмаїльської єпархії УПЦ (МП) поширюють листівки, підписані так званим Комітетом захисту Конституції і демократії в Одесі. Автори листівки „не визнають результати повторного голосування другого туру виборів Президента України”. Комітет оголосив про проведення безстрокової акції „Одеса за чесні вибори” та „Одеса проти Ющенка”, – повідомив сайт „Майдан”.

”Ми закликаємо всіх обдурених виборців Януковича не сидіти і не чекати доки узурпатори поставлять Одесу і Південь та Схід в цілому – на коліна. Їхній цинізм не знає кордонів, „демократичний” Захід закриє очі на все, як заплющив очі на геноцид сербів у Косово. Ми закликаємо всіх виборців Януковича відстояти свій вибір і свою свободу за допомогою громадянських акцій”, – йдеться у листівці, яку поширюють у храмах УПЦ (МП) в Одесі.

Так званий Комітет захисту Конституції і демократії в Одесі очолює лідер проросійської організації „Єдіноє отєчєство” Валерій Кауров.

Згадані листівки поширювали у Кафедральному соборі і в той день, коли там очолював Службу Божу і правлячий у єпархії митрополит Агафангел (Саввін).

Московський Патріархат в Одесі і області активно підтримував виборчу кампанію кандидата на посаду президента України Віктора Януковича. Заклики митрополита Агафангела підтримати „канонічного кандидата” кожен парафіянин Свято-Успенського чоловічого монастиря мав можливість прочитати і 25 грудня – за день до переголосування другого туру, коли агітація була заборонена. Ці заклики були розклеєні перед входом до монастиря.

Натомість інші християнські церкви утрималися від участі у агітаційній кампанії. Вони закликали віруючих молитися за чесні вибори.

Єпископ Одеський і Балтський УПЦ Київського Патріархату владика Яків назвав поширення листівок так званого Комітету захисту Конституції і демократії в Одесі акцією, спрямованою на „розпалення ворожнечі між віруючими. Вони мають на меті поширити зло і розхитати конституційні права громадян на вибір”.

Владика Яків закликав лідера „Єдіного отєчєства” та архиєреїв УПЦ (МП) „не втручатися у суверенітет України і припинити ці паршиві і брудні дії”.

”Слід зауважити, – пише сайт „Майдан”, – що за підтримки так званого Комітету захисту Конституції і демократії в Одесі дотепер стоїть наметове містечко прихильників Віктора Януковича. Намети стоять біля пам’ятника „найбільш віруючої людини всіх часів і народів, великого друга православних” Володимира Ульянова-Леніну, який, як відомо, писав про необхідність масового розстрілу священиків. Найбільш відома його робота з таким закликом закликає до розстрілу священиків саме Московського Патріархату”.

http://maidan.org.ua/static/news/1104700815.html

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X