Новини
06.01.2005 Український вертеп крокує Америкою

Українська діаспора у Вашинґтоні та американці мали можливість побувати на унікальній виставі українських різдвяних традицій. Дійство представляли 35 осіб, серед яких були й талановиті діти, більшість з них лише нещодавно приїхала в США. Сценарій з 5-ти дій написали Дана і Роман Луні, вони ж і були продюсерами. Вистава велася українською мовою, лише вступ був англійською. Незважаючи на те, що майже всі ролі виконували діти, вистава пройшла на високому професійному рівні. Прекрасно деталізовані костюми й декорації виготовила Дана Лунь.

Діти були переодягнені в ангелів, мали різдвяну зірку, ялинку, співали колядки з різних реґіонів України. Дорослі і юнаки виходили на сцену в ролях Святого Миколая (важливої історичної фігури з українсько-християнського минулого) та Ірода. Доповнювали дійство дві жінки, які грали на флейті і були одягнені в українські народні костюми. Квартет, що складався з Марії Камінської, Галини Ступень, Галини Бондар і Наталії Петрик, акомпанований бандурою, дзвіночками, а також скрипкою, на якій грав Олександр Томенко, що виконав відому щедрівку „Щедрик”, зачаровував. Інші колядки виконували молодші учасники вертепу. Вони співали настільки професійно, що можна їм пророкувати велику музичну кар’єру. Під час вистави вони також виконали гімн Помаранчевої революції „Разом нас багато, нас не подолати”.

Цей захід був присвячений новообраному президенту Вікторові Ющенку, і запрошення на виставу виготовлені були на оранжевому папері. Вистава відбувалася на 27th Annual Festival of Lights, Temple Visitors' Center, в Kensington, Maryland

Попри те, що вона відбувалася на землях мормонської святині, презентація не мала ніякого зв’язку з мормонською релігією. Концертна зала на 700 осіб була майже повною дві вистави. Серед глядачів був посол від України до США Михайло Резнік з дружиною. Чудово реаґувала аудиторія, яка налічувала глядачів з різних верств суспільства.

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X