Новини
06.01.2005 Різдво Христове: згадують колишні борці за свободу

Святий вечір готуються зустріти і в Одесі.  Парафіяни різних христианських церков з нетерпінням чекають великого христианського свята – Різдва Христового. Чекають цього свята і ті хто завзято виборював незалежність України і десятки років провів у спецлікарнях та в'язницях.

  Почесний голова Одеської обласної організації Української Консервативної Республіканської Партії Ганна Михайленко не одне свято Різдва Христового зустрічала далеко від рідного дому. Але навіть у Казанській в»язниці особливого призначення Ганна Михайленко та всі в»язні сумління не забували про Святий Вечір та Різдво Христове, згадували ялинку, кутю, вареники і голубці. Іноді на Різдв»яне свято в»язням у Казані видавали печінку на обід, або котлету. Це було велике свято... Люди вітали один одного поштівками, які отримували з рідних осель.
  Згадує Ганна Михайленко:
«Якось прорвалася одна бандероль. І у пласмасовій упаковці були три калачики. Три маленькі калачики і шоколадка.
Мені великодушно, завідуюча відділенням, їх віддала, але не сказала з яких країв їх отримала? Було видно, що вони надішли з далеких країв.
Я поломала ті калачики на 25 штук. Роздала для 25 чоловік. Ці шматочки всі довго тримали в роті. Які вони смачні... І саме головне, що було дивно нам, що хтось десь нас пам»ятає, що є на світі вільні люди, які вільно святкують Різдво.
Це нас дуже вразило. І ми хотіли дожити до тих часів, коли ми повернемося додому і будемо на свободі зустрічати Різдво, як колись було у колись – з колядками, з вертепом, з домашньою ялинкою»
.
Цими днями в Одесі побував і колишній політичний в»язень, а нині народний депутат України Левко Лук»яненко. У буремні часи комуністичного терору в»язні таборів, українці, готувалися до Різдва заздалегідь. Були навіть такі, що колядували. У відповідь на прославлення новонародженого Христа начальники таборів складали акти і усіляко карали. Але, і це не лякало українців – в»язнів таборів.
Цього року Левко Лук'яненко зустрічатиме Святий вечір і Різдво Христове у родинному колі – поруч з дружиною та онукою.
Левко Лук'яненко:
«Ми ввечері зберемося нашою родиною і будемо зустрічати цей Святий вечір. Це день найбільшого очікування. Різдво Христове – найголовніше свято для христианського світу».
Сьогодні Різдв»яні привітання до всіх християн, серед засобів масової інформації, поширили з місцевих єпархій УАПЦ, УПЦ Київського та Московського Патріархатів.
Сестра Володимира Максимів (УГКЦ - чин Святого Василія Великого) наголосила, що українці Свято Різдва Христового з давніх давен супроводжують власними традиціями – колядою.
«Ми ставимо на стіл дідуха, 12 різдв'яних страв, кладемо під скатертину сіно і у такому незвичному ритмі зустрічаємо свято. До хати приходять колядники, які віншують і бажають усім господарям кращої долі, кращого майбутнього». 
Місія «Добрий самарянин» в Одесі провела передріздв»яне свято - виставу для дітей. Кожен малюк отримав подарунки. 

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X