Новини
09.01.2005 Різдво Христове на Миколаївщині

У Миколаєві відбувається чимало заходів до великого свята Різдва Христового. Саме у ці дні представники різних христианських церков, які ніколи раніше, відчувають прагнення до єдності.

Цьогорічне свято Різдва Христового відбувається і під гаслом єдності Сходу та Заходу України.
З ініціативи соліста групи «Океан Ельзи» Славка Вакарчука до західного регіону України запрошені чимало мешканців східних регіонів. Різдво Христове у західноукраїнських областях, на Тернопільщині та Львівшині, нині зустрічають чимало дітей з Миколаївщини, Харківщини, Донецька, Луганська, Дніпропетровська, студенти з Києва.
Гості вивчають нажаль втрачені на Сході та Півдні України національні традиції пов»язані з Різдв»яними святами. Допомагали господарям готувати 12 страв до Святого Вечора. Нині смакують кутю.
Тим часом, у Миколаєві з ініціативи об»єднання протестантських церков, організоване спільне святкування Різдва Христового. У міському палаці суднобудівників організовані виступи вертепів від різних христианських церков.  Зал на 1200 місць був переповненим.  Відчувалося єднання серед присутніх. Всі молилися за Україну. Дехто згадував і дні перебування у наметовому містечку у Києві під час помаранчевої революції.
8 січня у Миколаївському художньому музеї імені Верещагіна, з ініціативи крайової організації Народного Руху України, відбувся святковий різв»яний міжцерковний круглий стіл. Тут, нажаль, не були присутні представники УПЦ Московського Патріархату. Але, крім пасторів протестантських церков участь у круглому столі брали священики УПЦ КП, УАПЦ. Присутніх привітали вертепами і колядками дитячі колективи з Кафедрального Собору Кашперівської Матері Божої Української Православної Церкви Київського Патріархату, вихованці з Української Автокефальної Православної Церкви та з 41-ої школи-ліцею. Були оголошені святкові привітання від різних церков.
Заступник голови Миколаївської крайової організації Народного Руху України Олександр Малицький зачитав Послання Патріарха Київського і всієї Руси України Філарета.
Олександр Малицький переконаний, що з цьогорічним Різдвом «в Україні змінюється епоха».
Олександр Малицький:
«Приходить нова епоха не лише надії, але і звершень сподівань, епоха нової України, яка буде лідером у Європі.
У народі з»явився ентузіазм і бажання працювати на цю нову Україну.
Це Різдво започатковує  новий рік і нову епоху для нової української України».
Під час «круглого столу» представники різних христианських церков  провели спільну дискурсію. Учасники дискурсії висловили готовність об»єднати зусилля для піднесення морального стану українського суспільства, активізувати співпрацю з регіональними засобами масової інформації.
Підтримана і пропозиція організувати благодійний концерт з метою збирання коштів на підтримку постраждалим від цунамі в районі Південно-Східної Азії. Подібну акцію вже проводять активісти Народного Руху України у Миколаєві і районах області.

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X