Новини
11.01.2005 Різдвяна радість для дітей

Різдво зазвичай викликає позитивні емоції та спонукає поділитися цією радістю з іншими. “Інші” – це наші родичі та друзі.

І ми ніколи не задумуємося над тим, що на нашій планеті живуть діти-сироти, яким немає з ким розділити радість Різдва Христового. В цей час вони як ніколи почувають себе самотніми. І хоч одним миколаївським чи різдвяним візитом не компенсуєш відсутності належної уваги, все ж існує низка благодійних організацій, які намагаються дарувати дітям радість упродовж усього року...

Одними з довготермінових благодійників для  Лівчицької школи-інтернату (Жидачівський район) стали ротарі-клуби з  м. Беккестуа (Норвегія), “Ротарі Львів-Центр” і  “Ротаракт” (м. Львів).  Саме за підтримки та координування проекту українськими клубами та завдяки коштам норвезького клубу та Фонду Ротарі було отримано грант на суму 14000 американських доларів для облаштування навчальних кімнат необхідною побутовою технікою, комп’ютером, книжками й іншими засобами.

Особливістю цього проекту є не лише надання необхідних матеріалів, а й проведення відповідного навчання для вчителів та учнів. Оскільки після закінчення такої школи її вихованці гостріше за інших відчувають проблему працевлаштування, організували навчання роботи за комп’ютером, сподіваючись що так діти зможуть швидше адаптуватися в суспільстві та розпочати самостійне життя. Для цього ж минулого літа придбали зернозбиральний міні-комбайн – уже восени ним виконували сільгоспроботи. А в кухні, спеціально призначеній для навчання, організували уроки для опанування основ кулінарії та користування побутовою технікою.  

Варто згадати, що напередодні дня святого Миколая Ротарі-клуб “Львів-Центр” разом із Ротарі-клубом Coquitlam Sanrise із Канади провів потужну акцію в сиротинцях Львівської області. Обрали шість закладів: Самбірський дитячий будинок “Любисток”, Самбірську школу-інтернат, дитячий будинок “Рідний дім” (село Корналовичі), Стрілківську й Турківську школи-інтернати, Підкам’янецьку школу-інтернат для дітей із вадами слуху, які мали найгостріші проблеми з матеріальним забезпеченням. Вартість проекту становила 170000 грн. За ці кошти придбали 350 ліжок із натурального дерева, 350 матраців, близько 200 комплектів постільної білизни, 110 утеплених ковдр і 100 махрових рушників, а також одяг, взуття й іграшки. Для п’яти сиротинців купили сучасні великі телевізори з плоским екраном, аби діти гуртом могли переглядати програми.

Ротарійці об’їздили більшість сиротинців області й з’ясували, що заклади, віддалені від Львова та районних центрів, потребують значно більшої допомоги й уваги. Проведення й успішне завершення проекту було першим кроком у допомозі дитячим закладам області.

2005 року ротарійці нададуть благочинну допомогу й іншим сиротинцям нашого регіону.

Галина Степанюк
gazeta.lviv.ua

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X