Новини
13.01.2005 УПЦ МП в Одесі відмовляється від політичних заяв «Єдіного отєчєства» на підтримку Віктора Януковича.

Газета "Православний телеграф" і далі агітує за Януковича  Прес служба Одеської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату поширила 13 січня заяву. Автори документу спростовують заяви лідера організації «Єдіноє отєчєство» Валерія Каурова про благословіння митрополита Агафангела для учасників акцій на підтримку Віктора Януковича в Одесі.

  Прес служба Одеськоє єпархії УПЦ МП заявляє, що лідер організації «Єдіноє отєчєство» Валерій Кауров  не користується особливою підтримкою церкви  і не є довіреною особою правлячого архиєрея митрополита Агафангела.
««Єдіноє отєчєство» є  самостійною  громадською, а не церковною організацією . І Одеська єпархія не має до неї жодного стосунку. . Теж саме стосується і  керівника «Єдиного отєчєства» Валерія Каурова, який є  лише прихожанином  одного з приходів Одеської єпархії. Як і будь який прихожанин він має право бути на прийомі у правлячого архиєрея. Але виступати від імені митрополіта Агафангела, робити будь які заяви, зокрема громадсько-політичного характеру, від імені віруючих єпархії його ніхто не уповноважував.
  Рубрика «Митрополит Агафангел» на сайті «Єдіного отєчєства» є приватною ініціативою Валерія Каурова. Те ж саме стосується  і матеріалів на церковну тему, які друкують в Інтернеті і на сторінках газети «Православний телеграф».
Все це робиться без узгодження з єпархією», йдеться у поширеній Заяві.
Щоправда, прес служба Одеської єпархії УПЦ МП не пояснила яким чином звернення підписані Валерієм Кауровим та редагована ним газета «Православний телеграф», без відповідного благословіння, поширювалися саме у храмах єпархії? Не пояснила і природу виникнення звернення митрополита Агафангела «Янукович – канонічний президент», яке активно поширювали через структури Партії регіонів та духівництво Московського Патріархату.  
Прихильники Януковича, у наметах в Одесі, готуються до тривалої боротьби...  Занепокоєння з приводу політичної активності священиків УПЦ МП неодноразово висловлював і народний депутат України, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін.
Нині він висловив задоволення змістом заяви прес служби Одеської Єпархії.
Юрій Кармазін:
  «Церква почала відмежовуватися, особливо в Одесі. Я особисто бачив як поширювалися листівки проти Віктора Ющенка і на підтримку Віктора Януковича саме у храмає Одеської єпархії УПЦ МП. Мені було дуже прикро це бачити. Я щиро відчував, що це був плювок мені в душу як віруючій людині. Мені було дуже прикро, що таким чином використовували людей.
  І якщо хоч зараз зрозуміли і відмовляються від цього – це вже добре. Але краще було б інше. Хоча каяття є актом індивідуальним і має відношення до Бога – ієрархи церкви, які давали добро на агітацію і накази на участь на підтримку Януковича – покаялися перед людьми і сказали: «Так, ми помилилися. Ми це робили, бо нам давали вказівки. Ми зробили, що зробили недобрі речі проти українського народу і більше такого ніколи робити не будемо. І ми закликаємо до злагоди у суспільстві»».
Тим часом, в Одесі тривають акції ініційовані організацією «Єдіноє отєчєство» та Союзом Православних громадян на підтримку вже екс кандидата на посаду Президента України Віктора Януковича.

Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X