Новини
20.01.2005 Цілюща сила Йорданської води

19 січня освячення Йорданської води завершило цикл Різдвяних свят.

Для нашого міста вже традиційним є щорічне освячення води біля скульптури Матері Божої з дотриманням усіх традицій.

Учорашня урочиста відправа в центрі міста відбулася за участю глави Української Греко-Католицької Церкви Любомира Гузара й інших церковнослужителів. Після урочистостей парафіяни із львівських парафій  мали змогу набрати освяченої йорданської води й принести її додому як символ очищення від гріхів, а також на пам’ять про хрещення Христа в ріці Йордан.

Уже віддавна Церква вважає йорданську водицю священною та приписує їй дивовижні властивості. Освяченою звичайну воду з колодязя або річки вважають після того, як священик занурить хрест у воду і благословить її. Йорданську воду вважають цілющою, деякі люди навіть пробують лікувати нею свої недуги. А священнослужителі радять пити її впродовж року, до наступного Водохрестя, аби рятуватися від усього злого.

Як розповідають старші люди, церемонія освячення води завжди відбувалася просто неба, а в тих місцевостях, де є річка чи озеро – на їхньому березі в присутності священика та великої кількості вірних. За свяченою водицею завжди стояли черги, адже було багато охочих зачерпнути її.

Йорданські свята символізують не лише Хрещення Ісуса Христа, а й Богоявлення, оскільки під час хрещення Божого сина над ним з’явився Святий Дух у вигляді голуба, який промовив до людей голосом Отця Небесного: “Це син мій любий, що його я вподобав”. 

В. К.
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/01/20/1867/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X