Новини
25.01.2005 В Україні відреставрують усі старовинні дерев’яні храми

КИЇВ — Міністерство культури і мистецтв України займеться реставрацією й охороною древніх дерев'яних храмів. Про це йдеться в проекті концепції „Державної програми збереження пам'ятників дерев'яної сакральної архітектури України на 2005-2010 роки”, – повідомив 24 січня сайт „Православие.ru” з посиланням на „Урядовий кур'єр”.

„З радянських часів більшість дерев'яних храмів не використовувалися за призначенням. Ті з них, що не були перетворені на музеї, поступово руйнувалися. Саме тому потрібна державна підтримка”, – говорить керівник держслужби охорони культурної спадщини України Микола Кучерук.

Програмою передбачається скласти список збережених дерев'яних церков, вивчити їхній стан, а потім провести необхідні роботи з консервації і реставрації. Усі роботи будуть профінансовані за рахунок держави. За оцінками фахівців, у даний момент в Україні нараховується близько 1900 храмів, збудованих із дерева. Більшість з них знаходяться на заході країни.

Слід зазначити, що офіційному Києву вже давно потрібно було всерйоз зайнятися охороною дерев'яних церков: так, тільки в лютому 2004 року на Західній Україні у вогні загинуло три храми Української Православної Церкви. Знищені в результаті підпалів дерев'яні храми були пам'ятниками архітектури XVІ-XVІІ століть.

„Протягом трьох діб три древніх дерев'яних храми були спалені. Злочинці можуть бути віруючим або невіруючими, але ж цим храмам було понад триста років! Церкви пережили всяке лихоліття, однак були спалені в наш час, який здається більш-менш спокійним. Це просто невимовний факт”, – говорить Митрополит Володимир (Сабодан).

Слід додати, що пожежею були зруйновані також кілька історичних храмів УГКЦ.

На рисунку: козацька церква у м. Новомосковськ, найбільший дерев'яний храм в Україні (1773 р.)

http://pravoslavie.ru/news/050124125049

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X