Новини
25.01.2005 Президент України Віктор Ющенко зустрівся з Патріархом Московським і Всієї Русі Алексієм Другим Перебуваючи з робочим візитом у Російській Федерації, Президент України Віктор Ющенко зустрівся з Патріархом Московським і Всієї Русі Алексієм Другим. До резиденції Патріарха у Свято-Даниловому монастирі Віктор Ющенко прибув одразу після зустрічі з Володимиром Путіним, яка тривала понад три години.
     Віктор Ющенко заявив, що завжди сповідував політику, за якої світська влада не повинна втручатися у церковні справи. "Я ніколи не вказуватиму перстом, кому і куди ходити. Є речі, до яких світська влада не повинна мати відношення", - зазначив він. Водночас Президент висловився за "посилення довіри між владою і Церквою".
     Розповідаючи про перебіг виборчої кампанії в Україні, Президент України зазначив, що це були нелегкі вибори. "На мій народ і на мене особисто випали великі випробування", - сказав він. Характеризуючи події листопада-грудня 2004 року Віктор Ющенко зізнався, що "всі українці молилися за те, аби фінал був правильним і все відбулося винятково по-християнськи". "Ми щасливі, що не пролилося жодної краплі крові. Я гордий і радий за те, що у ці непрості хвилини ми були разом з Церквою", - сказав Президент України.
     Також Віктор Ющенко заявив, що з розумінням ставиться до обставин, коли в країні "існують кілька конфесій, кожна з яких має свою історію, іноді непрості сторінки". Віктор Ющенко розповів Патріарху про традицію останніх років, коли Президент і Прем'єр-міністр України на Різдво і Великдень відвідують храми всіх православних конфесій, аби таким чином "продемонструвати терпіння і толерантність, повагу до духовного життя". У відповідь Патріарх Московський і Всієї Русі Алексій Другий заявив, що така позиція - "це запорука того, що у країні буде мир і стабільність".
     Патріарх привітав Віктора Ющенка з перемогою на президентських виборах і заявив, що Церква з повагою ставиться до волевиявлення українського народу.
     Алексій Другий висловив надію, що за часів президентства Віктора Ющенка Україна буде процвітаючою об'єднаною державою, а "відносини між країнами слов'янської традиції будуть активізовані".
дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X