Новини
28.01.2005 Відкрилася виставка церковної старовини

КИЇВ – У музеї Богдана і Варвари Ханенків у Києві відкрилася виставка церковної старовини. Основа зібрання була закладена 1872 року, під час весільної подорожі подружжя Ханенків Європою. З тих пір майже у всіх країнах Старого Світу працювали агенти Богдана з розшуку стародавніх творів мистецтва. Жоден великий аукціон не обходився без його особистої участи, – повідомив 26 січня сайт „Подробности”.

Так, на торгах у Римі 1889 року, Ханенко придбав вироби з бронзи і лиможської емалі, які складали основу колекції абата Піррі. Через два роки були куплені дерев'яні скульптури, що колись прикрашали собори Німеччини, Італії та Фландрії.

Серед експонатів виставки – пілястр із зображенням Святого Христофора з дитятком Ісусом на руках, якому понад вісімсот років.

Особлива гордість виставки – церковний одяг, вишивка сріблом і золотом. Віртуозна техніка виконання, що поєднує гладке вишивання з рельєфним, срібну нитку із шовковою, відрізняє хрест кінця 15 століття, на якому вишите генеалогічне дерево Христа.

„Одяг і вишивання золотом вперше представлені в експозиції нашого музею. Унікальні речі XII-XIX ст., справді пройняті вірою в Бога і дивним генієм тих людей, які їх створили”, – говорить Олена Крамарева, головний хранитель Музею мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків.

http://podrobnosti.com.ua/history/2005/01/26/176026.html

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X