Новини
28.01.2005 В Освенцімі вшановують пам'ять жертв Голокосту

КРАКІВ – Рівно 60 років тому радянські війська звільнили вцілілих в'язнів Освенціма. За душі мільйонів жертв Голокосту моляться представники різних Церков. В українського ж президента із Освенцімом також є зв'язок пам'яті. У пеклі концтабору побував і вижив його батько – Андрій Ющенко. В Освенцімі український лідер проводить свій четвертий робочий день.

Президент України сьогодні виступив із промовою в Кракові в залі Національного театру ім. Словенського, де проходив меморіальний концерт в пам'ять про жертви Голокосту і на честь 60-річчя звільнення табору смерті Освенціма від нацистських загарбників.

Віктор Ющенко сказав: „Минулого разу, коли я приїжджав в Освенцім, взяв із собою жменьку землі, яку передав рабинам України, як символ того, що в Україні ніколи не буде так званого „єврейського питання”.

„Я є син української землі, на якій відбулися найстрашніші трагедії ХХ століття: Голодомор і Голокост, які забрали життя мільйонів людей. Україна пам'ятає, яку загрозу несе нетерпимість, насилля, агресія. Моя нація вийшла на майдан захищати найвищі людські цінності: повагу до людини, свободу і демократію. Як Президент я завжди буду стояти на захисті демократії і прав людини. В Україні ніколи не буде ксенофобії та антисемітизму у будь-яких проявах. Трагедія ніколи не має повернутися на українську землю”, - сказав Глава держави у промові.

Президент України закликав до того, щоб трагедія Освенціма і пам'ять про Голокост стали щільною завісою перед народами Європи, щоб подібні речі ніколи не повторилися. Віктор Ющенко закликав зробити уроки з Голокосту.

http://5tv.com.ua/newsline/139/0/4038/
http://www.mignews.com.ua/events/ukraine/149185.html
http://www.president.gov.ua/activity/vstrech/offtrips/320483712.html

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X