Новини
29.01.2005 Микола Томенко має питання до Володимира Сабодана

Микола Томенко має питання до Володимира Сабодана.
Голова парламентського комітету з питань свободи слова, член "Нашої України" Микола Томенко звернувся до митрополита Київського і всієї України Володимира Сабодана з відкритим зверненням, у якому просить його "однозначно і ясно висловитися з приводу заходів, що розпалюють ворожнечу в суспільстві за участю представників УПЦ (МП)".

Він нагадує про факти агітації в стінах церков на користь одного з кандидатів та переховування "брудної поліграфії" в храмах протягом виборчої кампанії. "І зараз, попри Ваше благословення Віктора Ющенка як Президента України на труди ради українського народу, окремі священики Вашої церкви продовжують свою діяльність, спрямовану на підтримання вогнища ворожнечі в українському суспільстві. Це, зокрема, стосується ходи, організованої священиками Києво-Печерської Лаври", - наголошує депутат.

"Крім розпалювання ворожнечі між регіонами і конфесіями України, такі заходи поширюють шовіністичні настрої, які не лише спрямовані проти життєвих інтересів українського народу, але й повністю суперечать твердженню Біблії про те, що для християнства всі нації рівні: для Бога "немає ні юдея, ні елліна", - переконаний він.

Томенко закликав Сабодана "пояснити усім віруючим християнам, чи підтримує Ваша церква право українського народу відстоювати з Божою поміччю християнські ідеї моралі, свободи, вільного вибору та протистояти тим, хто вважає, що насильство, брехня, шахрайство, здирництво, хабарництво і аморальність завжди мають бути нормами життя українського народу" та "однозначно і ясно висловитися: чи підтримує УПЦ (МП) право українського народу жити вільно на своїй, Богом даній землі, чи, навпаки, вважає, що таким правом мають користуватися тільки окремі народи".

Народний депутат сподівається, що УПЦ (МП) "надалі спрямовуватиме свої зусилля насамперед на виконання своїх основних функцій зі спасіння душ, а не витрачатиме їх на боротьбу з іншими православними християнами".

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X