Новини
01.02.2005 Патріарх Філарет відспівав матір Президента

У понеділок, 31 січня, на 87-му році життя, після важкої тривалої хвороби померла Варвара Тимофіївна Ющенко, мати Віктора Ющенка, Президента України.
 
 Того ж дня, о 15.00, у Володимирському Соборі в Києві відбулося відспівування покійної, чин котрого очолив Святійший Патріарх Київський і Всієї Руси України Філарет, котрому співлужили високопреосвященний Димитрій, архиєпископ Переяслав-Хмельницький, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, преосвященний Яків, єпископ Одеський та Балтський, а також багаточисленне духовенство кафедрального Патріаршого собору св. Володимира та храмів міста Києва.
 
 У соборі зібралася вся родина померлої. Щоб ушанувати її пам’ять і висловити співчуття родичам, прийшли народні депутати, соратники та друзі Віктора Ющенка. Подвір'я собору, як і сам собор були наповнені людьми, які прийшли відати останню шану померлій.
 
 Під час звершення чину поховання, Святійший Патріарх Філарет звернувся до присутніх зі словом підбадьорення, у котрому у важкі хвилини прощання з Варварою Тимофіївною пригадав її земний шлях, та підкреслив її мужність під час усіх життєвих випробувань. Не в останню чергу, Патріарх відзначив померлу за добре, християнське виховання дітей та приклад для внуків. Одночасно, Святійший Владика наголосив на православному розумінні явища християнської смерті. Він закликав усіх присутніх не переставати турбуватись про новопреставлену навіть й по її смерті. Молитва до Бога за упокій її душі має вилику силу, и принесе їй велику користь.
 
 Цілу ніч студенти Київських духовних шкіл УПЦ Київського Патріархату за древнім православним звичаєм читали над небіжчицею Псалтир, а вранці разом із проректором Київської Духовної Академії і Семінарії протоієреєм Димитрієм Садов’яком будуть супроводжувати траурну процесію да села Хоружівка, що на Сумщині. Там, на сільському цвинтарі, поряд із могилою її чоловіка, Андрія Андрійовича поховають Варвару Тимофіївну.
 Варвара Тимофіївна народилася 27 листопада 1918 року. Все життя пропрацювала вчителем математики у Хоружівці. Виховала двох синів, мала сімох онуків, трьох правнуків. Завжди мала великий авторитет серед односельчан. Мати Віктора Ющенка говорила, що її життєвим кредо було: «Навчивсь ходить – починай робить».
 
 Останні кілька місяців Варвара Тимофіївна провела в лікарні у Києві.
 Голова Верховної Ради Володимир Литвин висловив співчуття Віктору Ющенку в зв’язку зі смертю його мами. «Ті випробування, що вона витримала, і те життя, яке вона прожила, – це втілення долі України і всіх наших матерів», – сказав Володимир Литвин про Варвару Тимофіївну Ющенко.
 
 Також свої співчуття надіслав Президент Росіїйської Федерації Володимир Путін і Посол Росії в Україні Віктор Чорномирдін. «Прийміть мої щирі співчуття у зв’язку з тяжкою втратою – смертю Варвари Тимофіївни. У цю тяжку хвилину сумую і всім серцем співпереживаю разом з Вами», – йдеться в посланні Віктора Чорномирдіна.
 
 «Попри всі життєві випробування, Варвара Тимофіївна змогла виконати своє головне призначення – пронести скрізь роки повагу і любов до рідної землі і людей, виховати такі почуття у своїх дітей та внуків», – сказано у співчутті ПППУ, УСПП та Федерації роботодавців України.
 
 Свої співчуття Президентові висловили депутати фракції Комуністичної партії України «Український народ знає, з якою синівською теплотою та любов’ю ви завжди до неї ставилися. У ці трагічні дні ми поділяємо ваше горе і біль тяжкої втрати», – йдеться в їхньому посланні.
 
 Також свої співчуття надіслали Леонід Кучма, Віктор Янукович, Віктор Медведчук та Сергій Тигіпко.
 
 Усі вірні Української Православної Церкви Київського Патріархату на чолі зі своїм Предстоятелем висловлюють щирі співчуття Віктору Ющенку, його родині і всім, хто знав і любив Варвару Тимофіївну.
 
 1 лютого 2005 року, Святійший Патріарх Київський і Всієї Руси-України Філарет, надіслав офіційне співчуття Президенту України Віктору Андрійовичу Ющенку. Нижче пропонуємо повний текст листа зі співчуттям.

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
 ЮЩЕНКУ В.А.

ВЕЛЬМИШАНОВНИЙ ВІКТОРЕ АНДРІЙОВИЧУ!
 
 Від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату і від себе особисто прийміть сердечні співчуття, з приводу смерті Вашої матері - Варвари Тимофіївни.
 
 Вона прожила сповнене труднощами і випробовуваннями довге і складне життя. Багато років, пропрацювавши у школі вчителькою, Варвара Тимофіївна виховала сотні учнів. Але, безперечно, найбільшою справою її життя, за яку вона справедливо заслужила вдячність українського народу, є те, що вона виховала такого сина, яким, як своїм Президентом, може пишатися наша Держава.
 
 Українська Православна Церква Київського Патріархату підносить до Бога свої молитви за упокоєння душі Вашої матері в оселях праведників, а також просить у Нього укріплення Вам в ці особливо тяжкі дні.
 
 Царство небесне і вічна пам'ять спочилій рабі Божій Варварі.
 Закликаю на Вас Боже благословення.
 
 ФІЛАРЕТ, ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ
 
 Своє співчуття Святійший Патріарх Філарет направив також братові, Петру Андрійовичу Ющенку.
 


Автор: Прот. Євгеній Заплетнюк, прес-служба Патріарха

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X