Новини
06.02.2005 Благословення апостола Андрія

“Бачите ви гори сі. На сих горах засяє Благодать Божа, і буде місто велике, і церков багато побудує Бог...”

Начебто саме ці слова вимовив апостол Андрій, один з учнів Ісуса Христа, коли прийшов із проповідницьким словом на землі сучасної України. Фільм “Благословення апостола Андрія” – це перша і наразі єдина спроба в кінематографі дослідити життя апостола Андрія. Його презентація відбулася в середу в Києві, в Будинку кіно.

Картину створено на кіностудії “Контакт” Національної спілки кінематографістів України на замовлення громадського Фонду святого Андрія Первозванного. Автори називають свою роботу документально-постановочним фільмом-дослідженням. І справді, після перегляду стає зрозуміло, що знімальна група провела колосальне дослідження життя апостола Андрія, його подорожей. Стрічку знімали в Ізраїлі, Греції, Криму та, звісно, в Києві. Головну роль у ній виконав народний артист України Юрій Муравицький.

В історії є багато суперечок щодо того, чи справді апостол Андрій дійшов до схилів Дніпра та встановив тут свій хрест. У пізнавально-оповідній формі (так, що фільм можна використовувати, як посібний матеріал із вивчення історії у школі) автори доводять і через історичні коментарі, й через дослідження сучасних істориків, що присутність апостола Андрія в Україні та його благословення нашої землі є однозначним і незаперечним.

Водночас стрічку виконано в доволі дивний спосіб – у ній часто використовують спеціальні ефекти та комп’ютерні “заморочки”, які відволікають увагу глядача від суті. Здається, що його творці вирішили на прикладі своєї роботи показати, як несподівано можна змішувати жанри і при цьому тримати увагу глядача до останньої секунди. В певних моментах фільм трохи переобтяжений лірикою, натомість жодного критичного слова не можна сказати про музичний супровід: він надзвичайно гармонійно поєднується з образом апостола Андрія, його життям і працею.

Картина отримала благословення Української Православної Церкви та її Митрополита Володимира (Сабодана) й, за словами архієпископа Переяславського Митрофана, ця робота допоможе по-новому подивитися на історію, яка має християнський характер.

Зараз Фонд святого Андрія Первозванного та студія “Контакт” знімають серіал “Житія святих”.

Ольга Яценко, КиївДОВІДКА

Громадський Фонд святого Андрія Первозванного – громадська організація, яка має широку програму діяльності, зосереджену на плеканні культурної спадщини міста Києва. Зокрема, фонд займається підтримкою національної культури, збереженням і відбудовою історичних пам’яток, реалізовує благодійні, освітні, науково-практичні проекти. Засновано організацію у квітні 1997 року. Президент фонду – Анатолій Коваленко.

http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/02/04/2339/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X