Новини
07.02.2005 Організація паломництва на Козацькі Могили

Ще у 2003 році на Козацькі Могили поновився організований паломницький рух прочан з усіх куточків України. І хоч ці відвідини ще не є такими масовими, та вони, все ж таки, охоплюють все більшу кількість християн, які залишають у своїх серцях приємні та корисні почуття: відданість своїй рідній Церкві, любов до України та правдивість сприйняття нашої, української, історії. Без сумніву, поштовхом для поновлення паломницького руху є відродження на Козацьких Могилах чернечого життя.

Крім частих гостей з Рівненської області, Козацькі Могили за останній час відвідали прочани зі Львова, Києва (в т.ч. Молодіжне братство князів страстотерпців Бориса і Гліба), Івано-Франківської області, Луцька. Також несподівано цікаві враження для себе отримали гості з США, Німеччини, Польщі.

Окремо необхідно зупинитися на великому значенні діяльності місіонерського відділу Рівненської єпархії (координатор - п. Віталій Поровчук), який, співпрацюючи з молодіжними організаціями області, залучає до паломництва по святинях Волині та України молодь Рівненщини.

Звичайно, найперше, прочани йдуть до святинь, щоб помолитися, посповідатися та причаститися - це духовна потреба православних християн. Але, також, прочани цікавляться історією, архітектурою святині, подвигами козаків, що захищали Батьківщину та Православну віру. Особливу увагу в останній час прочани звертають на сьогодення обителі, на відродження Свято-Георгіївського чоловічого монастиря УПЦ Київського Патріархату. Братія монастиря намагається задовільнити і духовні потреби прочан, і культурологічні: у програму відвідин монастиря обов'язково входить екскурсія залами музею Державного історико-меморіального заповідника "Поле Берестецької битви".

Організація паломництва не може не враховувати таких важливих моментів, як можливість відпочинку та харчування прочан. І в цих питаннях братія монастиря вже має позитивні зрушення: з літа 2004 р. діє літній готель на сорок місць. В майбутньому - організація "теплого" готелю, встановлення кіосків для торгівлі необхідними продуктами харчування, сувенірами тощо. Великі зміни чекають Козацькі Могили з будівництвом нового музейного комплексу, проектні роботи над яким, нарешті, заплановано розпочати у 2005 р.

Ласкаво просимо до української козацької святині - жертовника українського народу, який своїм життям і своєю смертю завжди доводив: Ми - українці! Ми - православні християни!

Вклонімося їхній пам'яті...

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X