Новини
08.02.2005 У Києві стався інцидент довкола приміщення Патріархії УАПЦ

КИЇВ — У Києві 4 лютого група прихильників Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви Митрополія Мефодія (Кудрякова) здійснила спробу перебрати приміщення Патріархії УАПЦ на вул. Трьохсвятительській, 8а, яка не обійшлася без насильства. Керуючим справами Патріархії, згідно з рішенням Четвертого Помісного Собору УАПЦ з 14-15 вересня 2000 р., є архиєпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Ігор (Ісіченко), але з квітня 2003 р. він є виведений поза склад єпископату УАПЦ рішенням Архиєрейського Собору цієї Церкви. До законного вирішення справи міліція опечатала приміщення Патріархії.

У приміщенні Патріархії також розташовані офіси Українського центру візантиністики і патрології, редакції газети „Наша віра”, працівники яких позбавлені можливості працювати. Постраждалі працівники Патріархії та редакції газети „Наша віра” відвідали Шевченківський районний відділ внутрішніх справ і дали там свідчення про напад та пройшли медичне обстеження.

З цього приводу із заявою до громадськості звернувся владика Ігор (Ісіченко). В ній, зокрема, сказано: „4 лютого 2005 року близько 16.00, велика група осіб злочинного вигляду на чолі з Валерієм Кудряковим (Митрополитом Мефодієм) ввірвалася до приміщення Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви в Києві і вчинила її захоплення. Були грубо побиті відповідальний секретар газети „Наша віра”, колишній політв'язень Віталій Шевченко, канцлер Патріархії протоєрей Валерій Копійка, силою викинутий із приміщення редактор газети „Наша віра” Євген Свестюк і працівники Патріархії. Викликані на місце події працівники міліції не змогли заспокоїти нападаючих”.

„Від часу проголошення себе „митрополитом Київським і всея України” Валерій Кудряков („Митрополит Мефодій” ) неодноразово заявляв про свої претензії на користування майном Патріархії. Він зумів домовитися про надання для богослужінь Андріївської церкви, ввів в оману або знайшов методи впливу на окремих посадових осіб і активно використовував образ „настоятеля УАПЦ” для участі в білявиборчих інтригах. З усіх церковних діячів України він найбільше відверто підтримував кандидатуру Віктора Януковича, а Президента Леоніда Кучму незадовго до виборів нагородив винайденим з цією метою церковним орденом. Церква Різдва Христова в місті Тернополі, де служить Валерій Кудряков, перетворилася у вересні-жовтні 2004 р. у передвиборну площадку”, – підкреслюється в документі.

Як далі говориться в заяві, „після зміни влади і загрози втрати колишніх покровителів Валерій Кудряков вирішив скористатися методом, не раз випробуваним їм за останні п'ятнадцять років у Тернопільській області: силою ввірватися до чужого приміщення, поміняти замки і шукати впливових захисників, які б надали злочинцям юридичну підтримку. Розрахунок Валерій Кудряков зробив на те, що "нова державна влада України не захоче втручатися в міжконфесійні суперечки, щоб не дати причин для звинувачень у помсті за передвиборні заяви деяких церковних діячів”.

Однак Патріархія УАПЦ не розглядає цей інцидент як прояв міжконфесійної боротьби, а розцінює його як „злочинний напад, як звичайний злочин”. У заяві також заперечується приналежність Валерія Кудрякова і його спільників до Української Автокефальної Православної Церкви.

Коментуючи для РІСУ ситуацію, єпископ Богдан (Кулик), відповідальний за зв’язки з мас-медіа при Предстоятелю УАПЦ, сказав, що „приміщення Патріархії належить УАПЦ, якої нині Предстоятелем є Митрополит Мефодій”. Щодо владики Ігоря (Ісіченка), то владика Богдан зазначив, що оскільки він виведений поза штат єпископату Архиєрейським Собором УАПЦ від 9 квітня 2003 року, то не може керувати Патріархією цієї Церкви. Отож 4 лютого відбулася спроба „повернути законне майно Церкві”.

За словами владики Богдана, найближчим часом відбудеться прес-конференція Митрополита Мефодія і буде оголошено офіційну позицію керованої ним Церкви з цього приводу.

На світлині: інтер'єр каплиці.
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;4548/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X