Новини
08.02.2005 Вірним УПЦ КП на Хмельниччині і далі чинять перешкоди у передачі храмів

2.	Архиєпископ Антоній (Хмельницька і Камп»янець-Подільська єпархія УПЦ КП)  «На сьогоднішній день Хмельницька єпархія  Української Православної Церкви Київського Патріархату не відчуває  рівного ставлення до всіх конфесій з боку обласного управління у справах релігії. Понад три роки триває блокування вирішення питання про передачу храму у державному заповіднику Меджибіж- фортеця, який розташований у Летичівському районі, Хмельницької області громаді вірних УПЦ КП». Про це  повідомив Його Преосвященство, Архиєпископ Хмельницької і Кам»янець-Подільської єпархії УПЦ КП, Владика Антоній (Махота). 
  Така поведінка обласного управління у справах релігії, на думку Владики Антонія, пояснюється тим, що заповідник Меджибіж є малою батьківщиною митрополита Володимира Сабодана (УПЦ Московського Патріархату).
Ще у 1992 році представником Президента України у Хмельницькій області п.Гусельниковим цей храм був офіційно переданий громаді Римо-Католицької Церкви. Рік тому ординарій РКЦ на Хмельниччині Леон Дубравський офіційним листом відмовився від згаданого храму на користь Хмельницької єпархії УПЦ Київського Патріархату.
  Архиєпископ Хмельницький і Кам»янець-Подільський Антоній  (Махота) наголосив, що з поінформованих джерел йому стало відомо -  «митрополит Володимир Сабодан, використовуючи свої важелі, прагне не допустити позитивного вирішення питання. І це навіть за умови, що вірні УПЦ МП мають у селі Меджибіж власний храм».
Владика Антоній повідомив, що до Хмельницької єпархії УПЦ Київського Патріархату останнім часом надходить все більше нової інформації про утиски священиків Помісної Православної Церкви. «Нам відомо, що над священиками Хмельницької і Кам»янець-Подільської єпархії Київського Патріархату знущалися голови деяких райдержадміністрацій. Не давали землю під побудову нових храмів. Такі інформації маємо з райцентрів Ярмолинці, Віньківці, Деражня, Ізяславський, Красилівський. Тут на нарадах, коли розглядалися питання виділення земельних ділянок, чиновники знущалися над духівництвом заявляючи, що Київського Патріархату немає і бути не може в районах де перевагу має Московський Патріархат».
  У численних листах до  облдержадміністрації  Архиєпископ Хмельницький і Кам»янець-Подільський нагадує:
  «Історико - культурний заповідник «Меджибіж”  взятий на баланс управлінням культури облдержадміністрації і вважаємо що вже нічого не заважає зробити облдержадміністрації відповідний крок і виконати Указ Президента України “Про невідкладні заходи щодо остаточного подолання негативних наслідків тоталітарної політики колишнього Союзу РСР стосовно релігії та відновлення порушених прав церков і релігійних організацій”. Просимо закінчити епоху поділу українською владою релігійних організацій на “ своїх ( УПЦ МП )” і “ізгоїв” ( УПЦ КП, РКЦ, УГКЦ і т.д.)».
Владика Антоній висловив надію, що з призначенням нового голови Хмельницької обласної державної адміністрації Віталія Олуйка ставлення до потреб віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату зміниться на краще. 

 Ігор Столяров

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X