Новини
09.02.2005 В Україні буде нове свято

Принаймні такий висновок напрошується після прочитання законопроекту, що був поданий депутатом Юрієм Бойком на розгляд у парламент.

Документ має усього лише один змістовий пункт: установити храмовий день України 14 жовтня на день Покрови Пресвятої Богородиці. Депутат фракції «Наша Україна» пояснює, що в Україні це свято відзначають з розмахом ще з дванадцятого сторіччя. Крім того, воно було Храмовим днем запорожців. А зараз у цей день святкують День українського козацтва. Усього вищезгаданого, на думку члена Комітету з питань свободи слова та інформації, цілком достатньо, щоб надати цьому дню загальнодержавний статус усенародного свята.

Ініціатива в принципі зрозуміла, і, швидше за все, буде підтримана елітою, тому що в моду входять інтерес до церкви та історії. Більш того, середньостатистичний українець так само навряд чи буде нарікати на появу нового святкового дня. Нехай навіть він не буде вихідним. Крім того, Храмовий день України дозволить нарівні з Днем незалежності проводити різноманітні масові акції.

Так, наприклад, у сусідній Молдові, де свято Покрови є храмовим днем для столиці, його відзначають з особливим розмахом. З нагоди Храму міський тролейбусний парк поповнюється новими тролейбусами, інспекція поліції отримує новісінькі службові «BMW», проводиться феєрверк та інше. Загалом, свято - те що треба. Трохи звичайно нагадує «совок» з церковним ухилом, але настрою відпочиваючим це не псує.

У Росії ж узагалі з незапам’ятних часів, навіть у кожного військового підрозділу є своє храмове свято. Тобто затвердження Верховною Радою Храмового дня для всієї України не виглядає надто дивно. Єдине питання може виникнути лише в узгодженні цієї державницької ініціативи з православними церквами. Звичайно, до приходу в політичний світ Юрій Бойко був протоієреєм і настоятелем парафії в Києві, однак представляє він тільки УАПЦ.

Все ж таки чомусь здається, що ініціатива може знайти підтримку і церковних мужів різних конфесій, і депутатів. Адже свято - воно завжди свято. Шкода, чи що?

http://ua.proua.com/accent/2005/02/09/103353.html

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X