Новини
13.02.2005 Дерев’яні храми Закарпаття потребують термінової реставрації

ЗАКАРПАТТЯ — Дерев'яні храми Закарпаття перебувають в жалюгідному стані та вимагають термінової реставрації, повідомляє газета „День”. За даними видання, на території Закарпаття збереглося 118 дерев'яних церков, зведених протягом останніх п'яти століть. З цього числа 48 зареєстровані як пам'ятники архітектури. Ініціативна група готує звернення до президента України й уряду, в якому закликає керівництво країни прийняти державну програму зі збереження і відродження сотень старих дерев'яних храмів у регіонах Українських Карпат.

Слід зазначити, що в Словаччині таких пам'ятників лише 27. Усі вони діючі і надійно охороняються державою. У Закарпатті ж десятки дерев'яних церков у жалюгідному стані.

Культурні діячі краю, журналісти, об'єднані в громадські організації „Культурне братство”, „Нова форма”, викладачі Ужгородського коледжу мистецтв заявляють, що розпочата три роки тому обласною владою акція „Врятуймо дерев’яні храми Закарпаття” звелася до звичайних концертів й не привела хоча б до елементарного захисту святинь від руйнування.

У Закарпатті почало діяти обласне управління охорони культурної спадщини, яке приступило до паспортизації, реєстрації дерев’яних храмів. Дотепер у краї є до 70-ти не облікованих, переважно православних, споруджених у 20-х роках минулого століття. Коштів на ремонти й реставрацію управління не має. Їх доводиться випрошувати у вітчизняних і закордонних благодійників.

Як повідомляє портал „Православ'я.Ru”, у січні уряд України оприлюднив проект „Державної програми збереження пам'ятників дерев'яної сакральної архітектури України на 2005-2010 роки”. Програмою передбачається скласти список збережених дерев'яних церков, вивчити їхній стан, а потім провести необхідні роботи з консервації і реставрації. Усі реставраційні роботи будуть профінансовані за рахунок держави. За оцінками фахівців, зараз в Україні нараховується близько 1900 дерев’яних храмів. Більшість з них є на заході країни.

http://www.day.kiev.ua/132090/
http://pravoslavie.ru/news/050210134734
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;4594/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X