Новини
16.02.2005 Місія «Добрий самарянин» в Одесі прохає захисту у Ющенка і Тимошенко

  Християнська Місія Милосердя „Добрий Самарянин” (в подальшому Місія) одна з перших в Україні, протягом 14 років займається благодійною діяльністю в Одеському регіоні. Це духовно–моральна  та благодійна робота серед знедолених та  бідних верств населення: інвалідів; людей похилого віку; людей тимчасово позбавлених волі; дітей - сиріт та безпритульних дітей; оздоровлення дітей. Ця праця відзначена  подяками, відзнаками від керівників шкіл – інтернатів, притулків, голів райдержадміністрацій, голови одеської Держадміністрації та Духовної Ради Церков.  Не одноразово робота Місії висвітлювалася у регіональній  пресі, телебаченні.
«Підтримуючи нашу працю, рішенням сесії Облради від 16.03.99 р. у безкоштовне користування був переданий літній дитячий табір у с. Августівка, Біляївського р-ну, Одеської обл., для створення на його базі оздоровчого центру для дітей – сиріт, дітей з малозабезпечених сімей та дітей постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Цим рішенням в місячний термін було необхідно оформити документи стосовно використання табору Місією. Але, незважаючи на прийняте рішення Управління Одеської облради у справах майна та інвестицій( у подальшому Управління) не поспішало заключати з Місією договір. Після втручання депутатів Верховної Ради України, 21.05.99 р. Управління заключило з Місією договір безкоштовного користування табором.
  За рахунок пожертв віруючих церков Християн Віри Євангельської Одеської області, при Об’єднанні яких утворена Місія, відремонтовані будівлі та приведена у належний стан територія, оскільки табір не експлуатувався протягом шести років.
У 1999 – 2004 роках в таборі, на благодійній основі, були оздоровлені понад 2000 дітей. Це діти з Чорнянської, Ананьївської, Піщанської шкіл – інтернатів, Фонтанської спецшколи Одеської обл.., школи – інтернату № 93 для незрячих дітей, діти з притулків, діти, які є на обліку в Обласній Службі у справах неповнолітніх, діти з Чорнобильської зони, Київської, Львівської, Чернігівської та інших областей, Білорусії та діти–сироти і діти з бідних сімей української діаспори в Румунії. Незважаючи на це, Управління неодноразово чинило перешкоди в роботі з оздоровлення дітей, ігноруючи розпорядження Президента України, від 27.03.2002 р., „Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей”. В травні 2003 року Управління подало позов до господарчого суду м. Одеси про стягнення з Місії 93.468 грн. і припинення дії договору безкоштовного користування з причини начебто завдання збитків обласному бюджету, шляхом необґрунтованого користування табором», йдеться у зверненні голови місії «Добрий самарянин» до Президента України та голови уряду України.
  Місія «Добрий самарянин» є неприбутковою організацією та існує за рахунок пожертв віруючих церков і гуманітарної допомоги, не отримуючи підтримки з держбюджету.
«Після чотирьох засідань суду, під тиском Управління та з метою не допустити загрози зриву літнього відпочинку дітей Місія була змушена прийняти мирову угоду, і перейти на договір оренди з оплатою за орендоване майно.
  Виконуючи умови Договору, своєчасно сплачуючи рахунки по оренді, Місія продовжувала оздоровлювати дітей на благодійній основі.
21 січня 2005 р., зрозумівши, що корупції та свавіллю прийшов кінець, та знаючи  про нашу підтримку помаранчевої революції, чиновники Управління зненацька поставили нас перед фактом, що згідно нової оцінки об’єкту, яка збільшилася у 5 разів (яку вважаємо завищеною та виконану під впливом Управління), ми повинні оплатити 12.398 грн. без урахування експлуатаційних витрат, ПДВ тощо, за минулий період, починаючи з вересня 2003 р.
  Далі – більше. 8 лютого 2005 р. Управління передає позовну заяву до Господарського суду про сплату необґрунтованого, сфабрикованого рахунку у розмірі 30.059 грн. і припинення дії Договору оренди.
  Ми описали лише частину тих проблем, які маємо з першого дня використання цього об’єкту. Замість того, щоби проводити ремонт будівель табору, проводити підготовку працівників-волонтерів з різних педагогічних вузів України та молоді з лав міжнародної спільноти, які під час своїх відпусток безкоштовно працюють в дитячому таборі „Хаджибей”, ми змушені втрачати дорогоцінний час та нерви в судових розбірках. Таке ставлення чиновників ображає всіх християн, які залученні до благодійної праці. 
  Підтримуючи програму Міністра у справах сім’ї  та молоді України Ю. Павленка, проголошену на засіданні Верховної Ради 8.02.05 р., що не зважаючи на брак коштів потрібно підготувати вчасно дитячі оздоровчі заклади, покращити надання послуг по оздоровленню дітей, збільшити кількість дітей з соціально уразливих категорій, розширити мережу оздоровчих закладів.
  Ми маємо намір оздоровити влітку 2005 року близько 1500 дітей з вищезазначеної категорії на благодійній основі». 
  Місія «Добрий самарянин» в Одесі прохає втручання і:
захисту від упередженого ставлення чиновників, мета яких через неспроможність нами сплатити необґрунтовані розрахунки по оренді, розірвати договір оренди табору  і передати його комерційним структурам;
по-друге, сприяти передачі у власність Місії згаданого табору на пільгових умовах, для подальшого оздоровлення дітей на благодійній основі».
 
   Місія «Добрий самарянин», у листі який підписали Голова організації Анатолій Коломієць та директор місії Олександр Чернега, сподівається на «виважений підхід до нашої роботи і надання сприятливих умов для реалізації програм Президента та Уряду України на Одещині».


Ігор Столяров
Одеса

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X