Новини
17.02.2005 Єрарх УАПЦ Соборноправної Північної і Південної Америки висловив підтримку Митрополиту Мефодію

США – Релігійний світ продовжує реагувати на конфлікт, що виник всередині Української Автокефальної Православної Церкви і пов’язаний з інцидентом довкола приміщення Патріархії УАПЦ в Києві. 16 лютого РІСУ отримала заяву архиєпископа УАПЦ Соборноправної Північної та Південної Америки Митрополита Михайла (Явчака), в якій єрарх задекларував свою солідарність з Предстоятелем УАПЦ Мефодієм (Кудряковим).

У заяві наголошено, що Предстоятелем УАПЦ є обраний на цей пост Митрополит Мефодій. За словами Митрополита Михайла, конфлікт в УАПЦ виник через „амбіції керуючого справами Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ архиєпископа Ігоря (Ісіченка). Митрополит (Явчак) не згоден з архиєпископом Ігорем, який відстоює позицію, що УАПЦ в Україні повинна бути в юрисдикції Митрополита Української Православної Церкви в США Костянтина (Багана).

У заяві Митрополит Михайло наголошує, що „теорія архиєпископа (Ісіченка), не може існувати „еклезіологічно”, оскільки УАПЦ, яку Константинопольський Патріархат та інші члени „світового православ’я” розглядають як неканонічну, не може бути очолена єпископом Константинопольської Церкви, бо Константинополь ніколи цього не визнає”.

Митрополит УАПЦ Соборноправної Північної і Південної Америки називає нереалістичною „мрію Архиєпископа Ісіченка віддати Українську Церкву під крило Константинополя і таким чином отримати статус канонічної”.

У заяві також наголошується, що УАПЦ не має потреби просити канонічності у політичних організацій чи неукраїнських релігійних провідників, оскільки вона є канонічною з Богом.

Митрополит Михайло (Явчак) заявляє, що УАПЦ Північної а Південної Америки визнає та підтримує Митрополита Мефодія як повноправного Предстоятеля УАПЦ.

http://uaoc.org/metmefodiy2005.html
http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;4642/

дивитися лист новин за
 
 
Copyright © 2004 HRAM.OD.UA Всі права захищені. Designed by Lenka_X